TRT 1 KANAL KOORDİNATÖRÜ ZEYDAN: TÜRK İZLEYİCİ ÇOK SADIK

SAÜ İletişim Fakültesi tarafından “Toplum mu Rating mi?” isimli bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte konuşan TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan, Türk izleyicisinin çok sadık bir izleyici olduğunu vurguladı

TRT 1 KANAL KOORDİNATÖRÜ ZEYDAN: TÜRK İZLEYİCİ ÇOK SADIK

İletişim Fakültesi öğrencilerine kamu yayıncılığının nasıl yapıldığını, bu rating savaşlarında nasıl başarılı olabileceklerini aktarmak ve öğrencileri sektörden birileriyle buluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik, SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte, TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan konuşmacı olarak yer aldı. Öğrencilerle bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan Zeydan, sektör hakkında önemli bilgiler verdi. Öğrencilere kariyer hakkında birtakım tavsiyelerde bulunan Zeydan, “Ben yapabildiysem siz çok daha kolay yaparsınız. Kalbiniz temizse ve gerçekten çabalıyorsanız, istediğiniz her şey bir şekilde size gelir. Yeter ki isteyin, çalışın ve iyi niyetli olun” dedi.
SADIK İZLEYİCİ
Türk izleyicisinin çok sadık bir izleyici olduğunu vurgulayan Zeydan, Türk izleyicisinin kolay kolay vazgeçmediğini ama vazgeçtiğinde de geri dönmediğini söyledi. Kurtuluş Zeydan, dizi yapımının tercih edilmesinin sebeplerinden bahsederek, “Dizileri uzun soluklu yapma ve çok tekrar etme şansımız var. RTÜK yasası gereği saatte 12 dakikadan fazla reklam yayınlanamıyor. Bunu baypas etmenin yolu da dizi sürelerinin uzatılmasıdır” diye konuştu. Zeydan, Türkiye’nin televizyon sektöründe dizi dışındaki içeriklerle ayakta kalmasının mümkün görünmediğini kaydetti.
YAYINCILIK
Yayıncılık sektöründe ekip işinin çok önemli olduğunu ifade eden Zeydan, “Yayıncılıkta bu sektörde bir kişi hiçtir. Ekibiniz iyiyse siz de iyisinizdir. Sizi yönetenlerin vizyonu varsa sizin önünüz açılabiliyor. Bu iş bir ekip işidir. İyi bir iş yapmak istiyorsanız doğru kişilerle çalışmak zorundasınız” ifadelerini kullandı. Rating konusuyla alakalı olarak ise; “Bizim işimiz izlenebilir şeyler üretmek. Rating dediğiniz şey bir dakika içinde açık olan televizyon sayısıdır ve dünyanın hiçbir ülkesinde topluluğun %100’ünü karşılamaz” dedi. Etkinliğin sonunda TRT1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan’a, SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman tarafından plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE