Tüketicileri uyardılar

SATSO 31. Meslek Komitesi, TV/Radyo üzerinden yapılan tele alışverişler konusunda tüketicileri uyardı. Komite Başkanı Murat Korkmaz, “Tüketiciler güvenli satıcıları tercih etmelidir” dedi

Tüketicileri uyardılar

TOPLANTI
SATSO 31. Meslek Komitesi, aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya 31. Meslek Komitesi’nden Meclis Üyesi Necmettin Kırık, Komite Başkanı Murat Korkmaz, Komite Üyesi Enes Sevindik ile sektör temsilcisi meslek grubu üyeleri İmdat Delican ve Ahmet Şehit katıldı. Komite üyeleri, TV/Radyo üzerinden yapılan tele alışverişlere dikkat çekti. Komite üyeleri tele alışverişlerde taahhüt edilen ürünlerden farklı ürünler gönderilmekte olduğunu tespit ettiklerini belirterek konuyla ilgili mağduriyet yaşanmaması adına medya üzerinden alışveriş yapan müşterilere uyarıda bulundu.

ALIŞVERİŞ
Komite Başkanı Murat Korkmaz yaptığı açıklamada, “Piyasadaki satış değerinin oldukça altında fiyatlarla satılan ve tv/radyo gibi yayın araçları üzerinden satılması sebebiyle çeşitli kampanya ve indirim bahaneleri ile tüketiciler yanıltılmaktadır. Tüketiciler, özellikle elektronik içerikli ürün alışverişinde güvenli yetkili satıcıları tercih etmelidir. Tüketici, isim benzerliği sebebiyle piyasada daha yüksek fiyatlı olan markalı ürünler yerine kalitesiz ürünler satın almak durumda kalmaktadırlar. Bu büyük bir mağduriyete neden olmaktadır” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE