'Tüm kesimlerin temsilcisiyiz'

İşletmelerde hijyen, iş sağlığı ve güvenliği eğitim programı kapsamında, dün Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katılımı ile sertifika töreni düzenlendi. Bakan Yazıcı, yaptığı konuşmada toplumun tüm kesimlerinin temsilcisi olduklarını söyledi

'Tüm kesimlerin temsilcisiyiz'

Büyükşehir Belediyesi ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Valilik ve Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen İşletmelerde Hijyen, İş Sağlığı ve Güvenliği eğitim programı kapsamında sertifika töreni düzenlendi. Hendek Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Vali Yardımcısı Hikmet Dinç, Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Şaban Dişli, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu,AKP İl Başkanı Recep Uncuoğlu,Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve İlçe Yönetimi, İl Jandarma Komutanı Albay Ahmet Adnan Şimşiroğlu, SESOB Başkanı Hasan Alişan katıldı.
İSTEK VE TALEP
Törenin açılış konuşmasını SESOB Başkanı Hasan Alişan, yaptı. İlk hedeflerinin esnafın gelişimine katkı sağlamak olduğunu ifade eden Alişan, “Biz bünyemizde kendimizi yenilemek istiyoruz. AVM’lerle ilgili rekabet konusunun ciddiyetini biliyoruz. Biz onlardan şikayetçi olmak yerine, kaliteli hizmet sunarak, vatandaşlarımızın istek ve taleplerini göz önünde bulundurarak kaybolan müşteri potansiyelini geri getirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda esnaf ve sanatkarlarımıza eğitimler vermekteyiz” ifadelerini kullandı.
ESNAF EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ülke genelinde devam eden değişimin Sakarya’da da sürdüğünü belirtti. Başkan Toçoğlu, büyükşehir olarak yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Toçoğlu, “Esnafımızın gelişimine katkı sağlamak adına işletmelerde hijyen eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği sertifika programına tam destek verdik. Bu süreçte gerçekleşen eğitimleri yakından takip ettik. Bundan sonra da esnafımıza yönelik eğitim çalışmalarını sürdüreceğiz” dedi.
EMİN ADIMLAR
Programda son olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Sakarya’nın marka şehir olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü belirtti. Bu yolda ortak çalışmalar yapan Sakaryalılara teşekkür ettiğini ifade eden Bakan Yazıcı, “Biz, hükümet olarak sadece tek bir kesimin temsilcisi olmadık. Tüm kesimlerin temsilcisi olduk. Kaynaklar hepimizin. Ve kaynağın sahibi de millettir” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sertifika teslim törenine geçildi. Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, eğitimlerini başarı ile tamamlamış kursiyerlere sertifikalarını takdim etti.
 

Romanlar karşıladı,halkla sohbet etti

● Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı Hendek’e gelerek bir dizi programa katıldı. Hendekli Romanlar, Bakan Yazıcı’ya kendilerine ev yapımı sırasında verdiği destek için teşekkür ettiler. Hendek Belediyesi’ni ziyaret eden Yazıcı, Hendek Merkez Büyük Camii avlusunda vatandaşlarla sohbet edip çay içti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER