TÜMSİAD Fuarına Sakarya'dan büyük katılım

TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik 12-15 Eylül tarihlerinde İstanbul CNR EXPO’da yapılacak TÜMSİAD Genel Ticaret fuarına Sakarya’dan 200 ziyaretçi üye firmayla katılacaklarını belirtti.

TÜMSİAD Fuarına Sakarya'dan büyük katılım

Türkiye genelinde 56 TÜMSİAD şubesinin katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan fuara iş dünyasından 800 katılımcı firma ve 12 bin ziyaretçinin katılması hedefleniyor.
TÜMSİAD Sakarya Şube Başkanı Murat Kesik TÜMEXPO fuarı ile ilgili yaptığı açıklamada, TÜMSİAD olarak son yıllarda önemli ölçüde bir büyüme gerçekleştirdiklerini ve Türkiye genelinde 56 şube, dünya genelinde 10 merkez ve 45 yurtdışı temsilcilikle ticareti dünya çerçevesinde yapan bir TÜMSİAD olduğunu ifade etti.
13 bini aşkın üye sayısıyla hızla büyümeye devam ettiklerini ve Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Kesik, KOBİ’lerin dünya ticaretinde önemli bir yere sahip olduğunu, ülkelerin kalkınma stratejilerinde KOBİ’lerin çalışmalarının oldukça önemli bir yer tuttuğunu ifade etti. Kesik, Türkiye’de işletmelerin yüzde 90’unun KOBİ olduğunu istihdamın ve ihracatın büyük oranda KOBİ’ler tarafından gerçekleştirildiğinin de altını çizdi.
Kesik sözlerine şöyle devam etti: “Yerel Değerlerden Küresel Liderliğe sloganıyla yola çıkmış olan TÜMSİAD-Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği sürdürülebilir ekonomik kalkınma modeli doğrultusunda ekonominin itici gücü olan KOBİ’lerin yurt içinde ve yurtdışında etkin olmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu çalışmalar doğrultusunda TÜMSİAD’ın 12-15 Eylül tarihleri arasında Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış şeref konuğu olarak katılımını beklediğimiz ve ilgili Bakanlarımızın katılımıyla ilkini düzenleyeceği Uluslararası TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarı ve 1’nci Uluslararası KOBİ Şurası gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek olan TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarımızda üyelerimiz birbirleriyle ve dış dünya ile tanışma, kendi ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulacak, eş zamanlı gerçekleşecek olan TÜMKOBİ Şurası’nda da farklı ülkelerden katılacak olan akademisyenlerin vereceği konferans, seminer ve paneller ile KOBİ’lerin gelişme stratejileri hakkında değerli bilgiler elde edeceklerdir. TÜMSİAD ailesi olarak bizler için büyük önem taşıyan TÜMEXPO Genel Ticaret Fuarına Sakarya’dan 20 katılımcı ve 200’e yakın ziyaretçi firmayla katılacağız.”
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER