Tunbaz; “Söyleyecek sözümüz var”

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sakarya Şubesi resmi kuruluşunu tamamladı.

Tunbaz; “Söyleyecek sözümüz var”

Engin Tumbaz başkanlığında ki kurucular kurulunda şehrin ekonomisine ve istihdamına ciddi katkı sunan 40 işadamı bulunuyor.

“ÖNCELİĞİMİZ VATAN-MİLLET”

Kamu yararına dernek statüsünde olan ve ülke genelinde 29 şubesi, 7 temsilciliği bulunan ASKON, Sakarya’da resmen faaliyete başladı. Engin Tumbaz başkanlığında ki ASKON Sakarya Şubesi 40 kurucu işadamı ile ‘söyleyecek sözümüz var’ diyerek ilk açıklamalarını yaptı. Şehrin ve ülkenin menfaatlerini öncelikleyen bir kurum olacaklarına vurgu yapan Başkan Engin Tumbaz “Üye işletmelerin ve ülkemizin rekabet gücünü artırmak, haksızlıkların giderilmesinin mücadelesini vermek ve iktisadi hayata ahlaki temelde katkıda bulunmak misyonu ile yola çıktık. Siyaset kurumundan, bürokrasiye, belediyelerden, kurumlara herkese eşit mesafede ve önceliği vatan-millet olan her yapıyla ortak hareket edeceğimizin bilinmesini isteriz” dedi.

“ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ”

“Önceliğimiz vatan-millet söylemimize uygun, şehirden, ülkemizden taraf her hareketin yanında olacağız” diye sözlerine devam eden Tunbaz, şunları söyledi; “Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmadığımız gibi hiçbir siyaset kurumunu da düşmanımız olarak görmüyoruz. Ülkesini seven, kalkınması için mücadele veren her vatansever gibi bizlerinde siyaset kurumundan beklentisi bulunmaktadır. Genç girişimcilerin önünü açan, ekonomiye, istihdama katkı sağlamak için gecesini gündüzüne katan müteşebbisin yanında olmalarını bekliyoruz. Kırmızı çizgimizi her fırsatta hatırlatarak bazen eleştiren bazende omuz omuza yol yürüyen bir kurum olacağız.

“SORUN DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETEN”

Hepimizin ortak gayesinin vatana, millete hizmet etmek olduğu bilinciyle çalışan her bürokratın başımızın üzerinde yeri olacak. Sorun çıkaran değil, çözüm üreten, zorlayan değil kolaylık gösteren her kurumu dost görüp iyi gününde de kötü gününde de bir olacağız. Ne kimsenin terfisi ne de tenzili rütbesi gündemimizde olmayacak. Görevini layıkıyla yapan her bürokratın güçlü olması için gerekirse payende olacağız.

“ŞEHİRDEN TARAF OLACAĞIZ”

Belediyelerin millet-devlet buluşmasının en önemli kurumlardan birisi olduğu inancıyla hareket edeceğiz. Millete hizmet eden belediye başkanlarımız, belediye çalışanlarımızı övmekten, desteklemekten geri durmayacağız. Yanlışa yanlış doğruya doğru diyebilecek kadar açık sözlü olacağız. Birilerine değil toplumun tamamına yarar sağlayacak her düzenlemeye destek verirken, kişisel rant veya çıkar kavgalarında toplumdan, şehirden taraf olacağımızın bilinmesini isteriz.

“YOL ARKADAŞLARIMIZ OLACAKLAR”

Şehrimizin en büyük sivil toplum kuruluşu konumunda ki SATSO veya ekonominin can damarı SESOB başta olmak üzere bütün STK ve derneklerle istişare halinde olacağız. Sadece iş dünyası ve esnafın temsilcileriyle değil, bireysel çabalarıyla mahallelerimizde temsil hakkını elinde bulunduran muhtarlarımız, toplum yararına hizmet etmek için kurulan derneklerimiz de yol arkadaşlarımız olacak. Velhasıl derdi Sakarya’nın kalkınması derdi güzel ülkemizin büyümesi, insanımızın refah ve huzur içerisinde yaşaması olan her şahıs ve kurum ile ortak hareket edeceğiz.

“EN BÜYÜK SERMAYEMİZ”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) şehrin gücüne güç katmak, milli-manevi değerlerine sahip çıkmak için kuruldu. Kırıp dökmeden yapılan her eleştiriden üzerimize düşeni alacağımız gibi, haksızlık, adaletsizlik gibi toplumu ayrıştıracak her hareketinde karşısında dikileceğiz. Geçmişimiz en büyük sermayemiz. Geleneklerimize bağlı ancak modern çağın gereklerini yerine getiren, yenilikçi bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

‘Söyleyecek sözümüz var’ diyerek yaptığımız ilk açıklamamızdan kimsenin başkaca anlamlar çıkarmaması en büyük dileğimiz.”

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 10:39
banner3
YORUM EKLE