'TÜPRAŞ unutuldu gitti'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Raşit Dünya, TÜPRAŞ’ın Sapanca Gölünden su çekmeye devam ettiğini belirtti.

'TÜPRAŞ unutuldu gitti'

CHP Büyükşehir Belediye Başkan aday Adayı Raşit Dünya, TÜPRAŞ’ın Sapanca’dan su çekmesiyle ilgili değerlendirmede bulunarak, iktidar milletvekillerine yüklendi. İktidar Milletvekillerinin zaman zaman basın açıklamaları yaparak, TÜPRAŞ’ın Sapanca Gölünden su çekmesini eleştirdiğini belirten Dünya, “Bu söylemler havanda su dövmekten öteye gitmiyor. Oysa İktidarın gücü sizde. Dolayısıyla bu soruna çare bulacak olan da sizlersiniz” ifadelerini kullandı.
YANIT BEKLİYORUZ
Raşit Dünya geçtiğimiz aylarda ilimize gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun e TÜPRAŞ’ın Sapanca Gölü’nden su çekmesi ile ilgili inceleme başlatacaklarını açıkladığını ifade ederek, “Bunu bir siyasetçi olarak sormuyorum. Bir vatandaş olarak soruyorum, TÜPRAŞ ile ilgili incelemede bulunacağınızı açıkladınız. Bu incelemeleriniz sonrası ne sonuca ulaştınız? TÜPRAŞ’ın Sapanca Gölü’nden yıllardan bu yana hiç bir ücret ödemeden su kullanımı hakkında neler söyleyeceksiniz? Tüm bu soruların yanıtını sizden bekliyoruz” dedi.
SORUMLULUĞUMUZ VAR
Sapanca Gölü’nün yüzyıllardan bu yana bir doğa harikası olarak kaldığını belirten Dünya, “Sapanca Gölü’ne karşı hepimizin sorumluluğu var. Hepimiz bu sorumlulukların farkın da olmalıyız. Bize düşen çocuklarımıza Sapanca Gölü’nü aynı şekilde bırakmak. Bu anlamda da yetkililerin Sapanca Gölü’nü korunması için her türlü önlemi almasını bekliyoruz” diyerek bilgi verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER