TÜPRAŞ'A ÇOK AĞIR SUÇLAMA

Sapanca Gölü’nden izinsiz su çektikleri iddiasıyla yargılanan TÜPRAŞ yöneticilerinin ilk duruşmasında SASKİ, TÜPRAŞ’ı nitelikli hırsızlıkla suçladı

TÜPRAŞ'A ÇOK AĞIR SUÇLAMA

ASLİYE CEZADA
Sapanca Gölü’nden TÜPRAŞ’a izinsiz su çektikleri iddiasıyla haklarında dava açılan TÜPRAŞ yöneticilerinin yargılaması başladı. Körfez 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya sanıklar Genel Müdür Yavuz Erkut ve İzmit Rafineri Müdürü Mustafa Mesut İlter’in yanı sıra SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş ve işadamı Ahmet Bayrak müşteki sıfatıyla katıldı.
AĞIR CEZALIK
SASKİ adına söz alan avukatlar konunun enerji hırsızlığı olduğunu belirterek, davanın ağır ceza mahkemesinde görülmesini talep etti. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş TÜPRAŞ’a su tahsisi yapıldığına dair bir belge olmadığını söyledi. Duruşmada işadamı Ahmet Bayrak da gölden endüstriyel amaçlı su kullanımının engellenmesini istedi. Duruşma 25 Kasım’a ertelendi.
ÜSTÜN’E RED
TÜPRAŞ davasına müdahil olmak için dilekçe veren TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün ve işadamı Ahmet Bayrak’ın talepleri suçtan doğrudan etkilenmedikleri gerekçesiyle kabul edilmedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE