Türk-iş 1 Mayıs'ta Taksim'de olacak

Türk-İş, bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, yeni tip coronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler çerçevesinde bir dizi etkinlikle kutlayacak. 

Türk-iş 1 Mayıs'ta Taksim'de olacak

Türk-İş yönetimi 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nda olacak. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay,  yaptığı açıklamada,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü önceki seneler Çanakkale, Hatay ve Kocaeli gibi  farklı şehirlerde kutladıklarını anımsattı. Bu yıl da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma  Günü'nü farklı bir şehirde kutlama düşüncesinde olduklarını ancak Kovid-19  salgınının ortaya çıktığını belirten Atalay, salgına karşı alınan tedbirler  kapsamında yeni bir kutlama programı hazırladıklarını söyledi.

1 Mayıs'ın anlam ve önemine uygun olarak kutlanması için gerekli  çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Atalay, şu bilgileri verdi:  "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü, sosyal mesafe kuralına mutlak  şekilde uymak şartıyla sembolik katılımlarla bölge ve 81 ildeki  temsilciliklerimizde toplantılarla kutlayacağız. Bu toplantılarda, 1 Mayıs  Bildirimiz okunacak ve tüm iş yerlerine gönderilecek. Bağlı sendikalarımız,  sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlarla 1 Mayıs'ı coşkuyla kutlayacak.  Bunların yanında, 1 Mayıs'ın ruhuna uygun şekilde Türk-İş Yönetim Kurulu olarak  tüm işçileri temsilen Taksim Anıtı'na çelenk bırakacağız."
 
Emek örgütlerine de çağrıda bulunan Atalay, "Gelecek yıl 1 Mayıs'ı,  emeği temsil eden tüm kesimlerle birlikte düzenleyeceğimiz coşkulu bir mitingle  kutlamak istiyoruz. Ülkemizin ve çalışanların bu birlikteliğe ihtiyacı var."  dedi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 09:50
banner3
YORUM EKLE