TÜRK İŞ'İN SAKARYALI GENEL BAŞKANI ATALAY, KOMŞUDAN SESLENDİ: KIDEME DOKUNDURMAYIZ

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, hükümetin kıdem tazminatına dokunmamasını isteyerek, “Kıdemin nokta kadar geri gidişini aklınıza getirmeyin. Mevcut yapıya nokta kadar dokundurmayız. Huzurumuzu bozmayın, verimimizi düşürmeyin" dedi

TÜRK İŞ'İN SAKARYALI GENEL BAŞKANI ATALAY, KOMŞUDAN SESLENDİ: KIDEME DOKUNDURMAYIZ

MİLLİ İRADE MEYDANI
TÜRK-İŞ, bu yıl başta kıdem tazminatı olmak üzere çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşımak için kutlama programını Kocaeli'de düzenledi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen kutlama programında, tüm emekçilerin gününü kutladı. Kutlama programına, TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 38 sendika üyesi genel başkanı ve şube başkanları ile emekçiler ve STK temsilcileri katıldı.
YÖNETENLERE ÇAĞRI
Kıdem için Kocaeli'de olduklarını belirten Atalay, "Bu alandan Türkiye'yi yönetenlere sesleniyorum. Bu alandan Meclis'e, kamuoyuna sesleniyorum. Kıdem ile ilgili olumsuz bir çalışma yapmayın. Kıdemle ilgili nokta kadar geriye gidecek bir çalışma yapmayın. Kıdem bizim kızımızın çeyiz, oğlumuzun düğün parası. Bazı art niyetli işverenler doymak bilmiyor. Kıdemlilerin sayısı 40 milyonu geçiyor. Yani Biz bu ülkenin yarısıyız” dedi.
GERİ GİDİŞ OLMAZ
İktidara seslenen Atalay, “Kıdemin nokta kadar geri gidişini aklınıza getirmeyin. Mevcut yapıya nokta kadar dokundurmayız. Fon diyorlar, Fon lafını ülke gündeminden çıkartın, her ramazan ayı gibi her sene kıdemi ülke gündemine getirmeyin. İş yerlerinde verimimiz düşüyor, evimizde huzurumuz kaçıyor. Huzurumuzu bozmayın, verimimizi düşürmeyin. Kıdem bizim son kalemiz, 'nokta' diyecek başka bir şey yok, haberiniz olsun" dedi.
Foto altı: TÜRK-İŞ, bu yıl başta kıdem tazminatı olmak üzere çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşımak için kutlama programını Kocaeli'de düzenledi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen kutlama programına katıldı.

TÜRK-İŞ, bu yıl başta kıdem tazminatı olmak üzere çalışma hayatının sorunlarını gündeme taşımak için kutlama programını Kocaeli'de düzenledi. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda düzenlenen kutlama programında, tüm emekçilerin gününü kutladı. Kutlama programına, TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu, 38 sendika üyesi genel başkanı ve şube başkanları katıldı.
YÖNETENLERE ÇAĞRI
Kıdem için Kocaeli'de olduklarını belirten Atalay, şöyle devam etti: "Bu alandan Türkiye'yi yönetenlere sesleniyorum. Bu alandan Meclis'e, kamuoyuna sesleniyorum. 3 bin lira brüt ücret alan bir kardeşimiz 25 sene çalışabilirse alacağı kıdem 86 bin lira. TOKİ'den alt gelir grubuyla ilgili en düşük 50 metrekarelik konut 116 bin lira. Kıdem ile ilgili olumsuz bir çalışma yapmayın. Kıdemle ilgili nokta kadar geriye gidecek bir çalışma yapmayın. Kıdem bizim kızımızın çeyiz parası, oğlumuzun düğün parası. Kıdem bizim nefes almamızı sağlıyor, duymamızı sağlıyor. Kıdem bizim görmemizi sağlıyor. Bazı art niyetli işverenler doymak bilmiyor. İyi niyetli olanlara Allah daha kazandırsın. Kıdemle ilgili 17 milyon çalışan var.
BU ÜLKENİN YARISIYIZ
Bu ülkede kıdemle ilgili olan insan sayısı 40 milyon. Bu ülkenin yarısıyız. Buradan bir daha sesleniyorum. Kıdemin nokta kadar geri gidişini aklınıza getirmeyin. Mevcut yapıya nokta kadar dokundurmayız. Fon diyorlar, Size de ailenize de buradaki genel başkanlara da bana da fenalık geliyor. Geçmişte fonların akıbetini biliyoruz. Fon lafını ülke gündeminden çıkartın, her ramazan ayı gibi her sene kıdemi ülke gündemine getirmeyin. İş yerlerinde verimimiz düşüyor, evimizde huzurumuz kaçıyor. Huzurumuzu bozmayın, verimimizi düşürmeyin. Buradan ülkeyi idare edenlere sesleniyorum, Kıdem bizim son kalemiz, 'nokta' diyecek başka bir şey yok, haberiniz olsun."
EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR
Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili sorunun ne zaman çözüleceğinin merak edildiğini kaydeden Atalay, "Bir yerden başlamak lazım. Belki tamamını halledemezsiniz ama bir yerden başlamak şart. Yaşı 45, emekli maaşı yok. İşe almıyorlar. Bu insanlar ne yapacaklar. Onun için emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir an evvel çözüm bulmak lazım." ifadelerini kullandı. Atalay, KİT'lerde kadro geçmeyenlere kadro sözü verildiğini söyleyerek, "Bir an evvel TÜRK-İŞ'in işçileri, aileleri, onlarla ilgili müjdeli bir haber bekliyor. 25 senedir bu ülkede çalışan geçici işçi var. Senede 6 ay. Geçen sene 9 ay 29 güne çıkardılar. Bir bölümü 9 ay 29 gün çalışıyor, bir bölümü çalışmıyor. Bir an evvel bu kardeşlerimize kadroya almak lazım." dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER