Türkiye konuştu. Atığı Adapazarı'na dökmüşler!

Dilovası'ndaki bir fabrikadan vidanjörle alınan atık suların Adapazarı'ndaki bir dereye boşaltılmasıyla ilgili, vidanjörün bağlı olduğu firma ile fabrika hakkında idari işlem yapılıp, adli soruşturma başlatıldı.

Türkiye konuştu. Atığı Adapazarı'na dökmüşler!

Dilovası İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde çelik halat üretimi yapan bir firmanın atık suları, tehlikeli maddeler ve evsel atık taşıma firmasına ait vidanjör ile alınıp, dereye boşaltıldı. Sürücü, atık suları dereye boşaltma anını ise cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

ADAPAZARI'NA DÖKÜYORLARMIŞ

Görüntüleri çeken kişinin "1 buçuk aydır Adapazarı'nda bu suyu döküyoruz" ifadelerini kullandığı görülüyor. Suyun Adapazarı'ndaki hangi dereye döküldüğü bilinmezken, konuyla ilgili yapılan incelemenin sürdüğü belirtildi. 

İDARİ İŞLEM YAPILDI

Görüntüler üzerine harekete geçen Kocaeli İl Çevre Müdürlüğ ekipleri, yapılan inceleme sonunda vidanjörün bağlı olduğu firma ile atık suyun alındığı fabrika hakkında idari işlem yaptı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Cumhuriyet savcılığı da soruşturma başlattı. Vidanjör sürücüsünün olayın ardından kayıplara karışması nedeniyle ifadesinin alınamadığı öğrenildi.

Olay, haber bültenlerinde işte böyle yer aldı...


 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 16:22
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER