Türkiye'nin konuştuğu yayıncı Sakarya'da toprağa verildi

Sosyal medyada tacizle suçlandıktan sonra intihar eden yazar ve yayınevi sahibi İbrahim Çolak Sakarya'da toprağa verildi. Olay nasıl oldu, neler yaşandı? Ayrıntılar haberimizde...

Türkiye'nin konuştuğu yayıncı Sakarya'da toprağa verildi

sakaryayenihaber.com - 
Sosyal medyada yazar Hasan Ali Toptaş'ın kendilerini taciz ettiğini öne süren kadınların "ifşa"larının ardından çok sayıda kullanıcı tanınmış isimler tarafından tacize uğradıklarını öne sürerek bu yönde paylaşımlar yaptı. Özellikle edebiyat dünyasından çok sayıda kişi için taciz suçlamaları yapıldı. 

İBRAHİM ÇOLAK'A TACİZ SUÇLAMASI
Önceki akşam Sakaryalı yazar ve Ankara'daki İhtiyar Kitabevinin sahibi İbrahim Çolak hakkında da taciz suçlaması yapıldı. 

Twitter'da 'LeylaSalinger' isimli kullanıcı Çolak'a “Belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız?” diye sormuş, bunun üzerine Çolak, “Elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var” yanıtını vermişti. 'LeylaSalinger' isimli kullanıcı bunun üzerine “İnanılmaz bir arsızlık seviyesi bu tebrikler. Helallik nedir? Gencecik kadınlara erotik mesajlar gönderip onları travmatize etmenizin karşılığı helallik mi?” diye yazmıştı.

VEDA PAYLAŞIMI YAPTI
İbrahim Çolak da bunun üzerine twitter hesabından, 
"Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. 
Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez.  
Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam.
Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim,  "kendimize yakışanı yapalım” düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. 
Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum." diye paylaşım yaptı. 

AİLESİ SAKARYA'DAYDI
 Bu paylaşımın ardından Sakarya'da yaşayan ailesi ve yakınları Çolak'a ulaşamadı. Bunun üzerine arkadaşları Çolak'ın, Pursaklar İlçesi Ayyıldız Mahallesi'ndeki evine gitti. Uzun süre kapı zilinin çalınmasına rağmen bir ses gelmeyince, evin dış kapısı kırılarak içeriye girildi. Eve girenler Çolak'ın doğalgaz borusuna asarak intihar ettiğini gördü. Eşi ve çocukları Sakarya'da olduğu için evde yalnız olan İbrahim Çolak'ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

SAKARYA'DA DEFNEDİLDİ
İşlemlerin ardından Sakarya'ya getirilen Çolak'ın cenazesi cuma günü saat 16.30'da  Erenler Belediyesi'nin karşısındaki evinde cenaze namazı kılınarak Emir Sultan Mezarlığı'na defnedildi. 


OĞLUNDAN AÇIKLAMA
İbrahim Çolak'ın oğlu Affan Çolak da akşam saatlerinde sosyal medyada bir paylaşım yaptı. 
Affan Çolak'ın paylaşımı şu şekilde: 

"Babam İbrahim Çolak, malum olduğu üzere dün gece Rabbine emanetini teslim etti. Kendisini bugün akşam üzeri memleketi Sakarya'da defnettik. Annem, iki kardeşim, şahsım ve diğer yakınlarım adına, kendisinin merhametli, dürüst, hassas biri olduğundan ve bile isteye kimseye zarar vermeyeceğinden emin olduğumuzu belirtmek isterim. Biz ondan razı olduk, Rabbimiz de ebeden razı olsun. Rahmetiyle karşılasın. Bilvesile, bizi bu acı günümüzde yalnız bırakmayan, arayan soran destek olan bütün dost ve yakınlarımıza teşekkür ederim. Allah'a emanet."

SORUŞTURMA SÜRÜYOR
İbrahim Çolak'ın intihar etmesiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Çolak'ı tacizle suçlayan 'LeylaSalinger7' isimli kullanıcının da soruşturmaya dahil edildiği öğrenildi. 'LeylaSalinger' İbrahim Çolak'ın intihar haberlerinin ardından tweetlerini silerek Twitter hesabını da tamamen kapatmıştı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2020, 12:09
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 1 ay Önce

Suçlandigi twiti okudum
Cinsel içerikli sözler var ama tehdit niteliginde degil.
Sanki karsilikli bi msjlasma gibi duruyor. Yok tek tarafliysa suç ama karsi tarafda cvp verdiyse yazik olmuş