Türkyılmaz uyardı

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz,2014-2015 eğitim ve öğretim yılı kayıtları hakkında bilgi verdi. Başvuruların şahsen yapılması gerektiği ifade edildi

Türkyılmaz uyardı

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz; 2014/2015 öğrenci kayıtları ile ilgili bilgi verdi. Türkyılmaz yaptığı açıklamada “Bir işyerinde çırak olarak çalışan ve daha önce çıraklık eğitiminden geçmemiş olanlar 2014/2015 eğitim-öğretim yılı kayıtlarını Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında Merkezimize şahsen başvuruda bulunarak başvuru şartlarını taşımaları halinde kayıt yaptırabilecekler. Çıraklar; kapsamdaki meslek dallarında, teorik ders görmek üzere öğrenim süresince haftanın bir günü okula devam ederek diğer günler işyerlerinde pratik öğrenim görmek suretiyle eğitimlerini tamamlayacaklar” dedi.
DİPLOMA VE MESLEK
2011-2012 eğitim-öğretim yılından sonra ilköğretim 8. Sınıfı tamamladıktan sonra ayrılanların Merkezlere kayıt yaptırabilmeleri için “Açık lise"ye kayıt yaptırmaları gerektiğini söyleyen Türkyılmaz, “12 Yıllık zorunlu eğitim çıraklığa kayıt olma konusunda engel teşkil etmemektedir. İsteyen çırak açık meslek lisesine ya da düz açık liseye devam edebilir. Böylece Çırak öğrencilerimizin ellerinde hem meslekleri hem de Lise diplomaları olur. Kayıt yaptıran çırak öğrencilerin öğrenim süresince iş kazaları ve meslek hastalıkları ile Genel sağlık sigorta primleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Unutulmamalıdır ki çıraklık eğitimi isteğe bağlı değil zorunlu bir eğitimdir” ifadelerini kullandı. Türkyılmaz , kayıt için detaylı bilgiyi Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi’nin //adapazarimem.meb.k12.tr adresinden veya 274 96 09 nolu telefonundan öğrenilebileceğini belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE