TÜVASAŞ'a bakanlık desteği!

TÜVASAŞ, T.C.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından "Ar-Ge merkezi belgesi" desteği aldı

TÜVASAŞ'a bakanlık desteği!

    TÜVASAŞ’a T.C.  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Destek

           5746 Sayılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamında T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından TÜVASAŞ’a Ar-Ge merkezi belgesi,  7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödül Töreninde Sayın Bakanımız Mustafa VARANK tarafından verilmiştir.

           Bu belge ile TÜVASAŞ; Ar-Ge, yenilik ve tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşmasına,  teknolojik bilgi üretmesine, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik yapmasına, ürün kalitesi ve standardının yükseltmesine, verimliliğini artırmasına, üretim maliyetlerinin düşürülmesine, teknolojik bilginin ticarileştirilmesine, rekabet öncesi işbirliklerinin geliştirilmesine, teknoloji yoğun üretim, girişimcilik ve bu alanlara yönelik yatırımlar ile Ar-Ge niteliğinde yenilik ve yerlilik çerçevesinde düşünebilen personel ve nitelikli işgücü istihdamının artırılmasını destekleyerek rekabetçi teşvik gücüne sahip olacaktır.

      TÜVASAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan KOCAARSLAN şirketimize, teşvik ve muafiyetler sağlayacak bu belge ile TÜVASAŞ sektörünün Ar-Ge üssü olacağını belirterek bu sürecin yönetiminde büyük rolü olan TÜVASAŞ Yeni Projeler Birimine teşekkürlerini bildirmiştir.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER