Ücretsiz su vereceğiz

CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten düzenlediği basın toplantısında AKP yönetimini eleştirerek, çeşitli vaatlerde bulundu. Büyükakten, “10 ton suyu ücretsiz vereceğiz” dedi.

Ücretsiz su  vereceğiz

CHP haftalık olağan basın toplantısı parti il binasında yapıldı. Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Yüksel Büyükakten, yerel ve genel gündem ile ilgili değerlendirmede bulundu. Mısır’da yaşanan olaylara değinen Büyükakten, diktatörlere direnenlerin aynı tavrı Gezi Parkı’nda hayatını kaybeden insanlar için yapmadıklarını ifade etti. Büyükakten, “16 Ağustos tarihinde ilimizde Mısır’da ölenler için gıyabi cenaze namazına katılanlar, 17 Ağustos Depremi yıldönümü için bir araya gelmedi” diye konuştu.
TOKİ
Büyükakten, “17 Ağustos gecesi depremde kaybettiğimiz insanları rahmetle anmak için 03:02’de Kent Meydanı’na gelmeyi unutanları, o akşam konserlerde eğlenenleri kınıyoruz” şeklinde konuştu. İlimizde yapılan TOKİ konutlarıyla ilgili sıkıntılar olduğunu dile getiren Büyükakten, “ ‘130 TL aylık ödemeyle bana bodrum katında bir daire verdiler. 30 bin TL ödeyeceğim, orada nasıl yaşanacağını biri ana söylesin’ diyen Aşire Mutlu’ya kulak verin” dedi.
İHALE
Toplantıda önceki gün yerel bir gazetede çıkan “Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyon Binası Onarımı” ilanıyla ilgili konuşan Büyükakten, “16 Ağustos’ta yapılacak olan ihalenin ilanını, 21 Ağustos’ta veriyorlar. Bu işi bile doğru yapamıyorlar” diyerek eleştiride bulundu. Basın İlan Kurumu’ndan verdiği bilgiye göre, sözü geçen ihale tarihindeki yanlışlık yerel gazetenin baskı hatasından kaynaklandı.
BEDAVA SU
CHP’nin bazı vaatlerini de açıklayan Büyükakten, 3 kişilik bir ailenin aylık ortalama 10 ton suyunu ücretsiz vereceklerini ifade ederek, parasını daha fazla su kullananlardan alacaklarını söyledi. Sanayi kuruluşlarına Sapanca Suyu yerine kuyu suyu vereceklerini belirten Büyükakten, “Göle akan dereler üzerindeki tüm su farikalarının sözleşmelerini kaç paraya mal olursa olsun iptal edip, o suları Sakaryalılara içireceğimize söz veriyoruz” dedi. Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Büyükakten, kentsel dönüşüme karşı olmadıklarını ifade ederek, insanların sesine kulak verilmesini istediklerini belirtti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER