'Ücretsiz tedavi olacaklar'

Halk Sağlı Müdürlüğü’nün, ‘Anne Ölümlerinin Önlenmesi’ konulu toplantısı geniş katılım altında yapıldı. Toplantıda, aile hekimleri tarafından tespit edilen riskli gebelerin hastanelerde ücretsiz olarak tıbbi takip, tedavi ve doğumlarının yaptırılması konu

'Ücretsiz tedavi olacaklar'

ANNE ÖLÜMLERİ
Halk Sağlı Müdürlüğü, ‘Anne Ölümlerinin Önlenmesi’ konulu toplantı yaptı. Halk Sağlığı Müdürü Aydın Erdoğan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Mustafa Ezen, SEAH Kadın Doğum Klinik Şefi Prof. Dr. Selçuk Özden’in de katıldığı toplantıda ilimiz genelinde anne ölümlerini en aza indirmek amacıyla birinci basamak ile ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmeti sunan kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonun geliştirilmesi, riskli gebelerin doğuma kadar olan süreçte daha etkin bir şekilde tıbbi tedavi ve takiplerinin gerçekleştirilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.
TOPLANTI
Aile hekimleri tarafından tespit edilen riskli gebelerin hastanelerde ücretsiz olarak tıbbi takip, tedavi ve doğumlarının yaptırılması kararlaştırıldı. Küçükyılmaz, riskli gebelerin takip, tedavi, doğum ve doğum sonrası süreçteki tedavileri ile ilgili hususlarda gereken hassasiyeti göstereceklerini ifade etti. Toplantıda, Halk Sağlığı Müdürü Dr Aydın Erdoğan tarafından, hastane bulunmayan ilçe ve köylerde yaşayan riskli gebelerin özellikle gebeliklerinin son aylarında il merkezinde belirlenecek olan gebe misafirhanelerinde misafir edilerek daha yakından tedavi ve takiplerinin yapılması için gerekli alt yapının hazırlanmasına ilişkin çalışmalara başlandığı ifade edildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE