ULAŞIMDAKİ YENİ DÜZENLEME SEVİNDİRDİ

Büyükşehir Belediyesi Akıllı Kart Uygulaması Sistemi (Kart 54) ile şehit dul eşleri ve yakınları, 65 yaş üzeri vatandaşlar ve yüzde 40-69 arasındaki engelliler, artık ücretsiz seyahat ediyor.

ULAŞIMDAKİ YENİ DÜZENLEME SEVİNDİRDİ

Daha önce Başbakan Erdoğan tarafından müjdesi verilen, yasanın onaylanmasının ardından yürürlüğe giren uygulamayı, vatandaşlar büyük memnuniyetle karşıladı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Serbest Kart uygulaması kapsamında daha önce ulaşım hizmetlerinden indirimli olarak faydalanan vatandaşlar artık ücretsiz seyahat ediyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı İsmail Yolcu, “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği düzenlemeyi, Akıllı Kart Sistemi’nde (Kart 54) uygulamaya başladık. Artık 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, vazife malullerinin çocukları ile anne ve babaları; belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve ADARAY ile ücretsiz seyahat edebilecek. Bu sevindirici gelişmenin, vatandaşlarımız adına hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Yeni düzenleme ile Serbest Kart uygulaması kapsamında ücretsiz seyahat hakkı elde eden vatandaşlar, Yeni Cami Kart 54 İşlem Merkezi’nde gerekli işlemleri yapabiliyor. Uygulama kapsamına giren Kart 54 sahipleri için sadece kart değişim ücreti alınırken, yeni kart çıkaracak 65 yaş üzeri vatandaşlar nüfus cüzdanı ve bir adet resim; yüzde 40 - 69 arası engelli vatandaşlar ve vazife malullerinin çocukları ile anne ve babaları ise durum gösterir belge ve 1 adet resim ile başvurularını geçekleştiriyor. Kart 54 Merkezi’nde işlemlerini tamamlayan ve ücretsiz seyahat hakkı kazanan vatandaşlar, gerçekleştirilen uygulamadan son derece memnun.
Büyükşehir Belediyesi Akıllı Kart Uygulaması Sistemi’nde (Kart 54) gerçekleştirilen düzenlemenin ardından ücretsiz seyahat etme hakkı kazanan Emekli Basri Turan, “70 yaşındayım. Daha önceden indirimli olarak seyahat edebildiğim Kart 54’ümü getirip, ücretsiz yolculuk edeceğim ulaşım kartımı aldım. Bu uygulamadan çok memnunuz. Sayın Başbakanımızdan Allah razı olsun” derken, 66 yaşındaki Adem Keskinkılıç, “Başbakanımızın müjdelediği bedava ulaşım haberini duyunca çok sevindik. Kısa bir süre sonra da yasa yürürlüğe girdi ve ücretsiz ulaşım hakkı elde ettik. Sayın Başbakanımız başta olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesi Akıllı Kart Uygulama Sistemi uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 30 54 Müşteri Hizmetleri’ni arayabilir veya www.kart54.net resmi internet sayfasını ziyaret edebilir. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER