'ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen kokteyl’de konuşan Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması için çalıştıklarını belirtti

'ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜ İÇİN ÇALIŞIYORUZ'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen kokteyle katıldı. Sapanca Uzunkum Tesislerinde düzenlenen kokteyle Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Garnizon ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nuri Koçer, , Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İlçe Jandarma Komutanları, Jandarma teşkilatı mensupları, daire müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.
KÖKLÜ AİLE
Tüm Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının ardından Jandarmanın tarihçesi ve yıl dönümü vesilesi ile gelen kutlama mesajları okundu. Mensubu olmaktan gurur duydukları Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 180. yıl dönümünü kutlamanın onur, mutluluk ve heyecanı içinde olduklarını ifade eden İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, “Teşkilatımız Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle, ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı, personel olarak bizler milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve saygı bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlığındayız” diye konuştu.
VALİ NAYİR
Jandarmamızın 180. kuruluş yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Ülkemizin en köklü kurumlarından Jandarma Teşkilatımızın 180 yıldan çok daha öncesine, milattan öncesine dayanan bir geçmişi vardır.  Emniyet ve asayişin sağlanmasında mülki kurumlarımız adına özverili, fedakârca çalışan Jandarmamız ile Polisimizin bu görevi yaparken de canlarını ortaya koyarak çalışmaktadırlar” dedi. Halk Oyunları Ekiplerinin Ege yöresine dair sergiledikleri oyunlarının büyük beğeni topladığı kokteyl programı, havai fişek gösterisi ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER