Uludağ'ın zirvesinde Rabia işareti

Yaşları 15-20 arası olan, yetim ve lise öğrencilerinden oluşan 17 kişilik grup için Sakarya İHH tarafından, Marmara Bölgesinin en yüksek dağı olan Uludağ’da 3 günlük sportif amaçlı dağ kampı gerçekleştirildi.

Uludağ'ın zirvesinde Rabia işareti

Sakaryalı gençler Uludağ’ın zirvesine Rabia işaretini dikerek Mısırlı Müslümanlar için dua ettiler.
Gerçekleştirilen sportif dağ kampında gençler hem eğlendiler hem öğrendiler hem de unutamayacakları anlar yaşadılar. Kampta gençlerin dağ ortamında dinlenmeleri, spor yapmaları ve kişisel gelişimleri için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kampa katılan gençlere, kamp kurma, doğada yaşama, arama-kurtarma, yüksek irtifa kayadan iniş, yaralı taşıma teknikleri gibi konularda İHH Bursa Temsilciliği Arama-Kurtarma ekibi tarafından temel bilgiler verildi.
Eğitimlerin ardından uzman görevlilerin gözetiminde arama-kurtarma, yaralı taşıma, gece ormanda yürüme ve yön bulma, kayadan iniş tatbikatları gerçekleştirildi. Daha sonra Sakarya gençliği 2 bin 543 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan Uludağ’a zirve yürüyüşü gerçekleştirdi. Gençler, Uludağ’ın zirvesine çıkarak zirvede bulunan hatıra defterine bu unutulmaz anları kayıt ettiler.
Zirveye çıkan gençler, mazlum Müslüman kardeşlerini de unutmayarak zirveden Mısır ve Suriye’ye selam göndererek, zulüm gören kardeşleri için Uludağ’ın zirvesinde hep birlikte dua ettiler. Mısır’dan dünyaya yayılan hak arayan kitlelerin yeni simgesi Rabia sembolünü Uludağ’ın zirvesine taşıyarak asan gençler etkinliğe katılmanın mutluluğu ile Adapazarı’na sorunsuz bir şekilde geri döndüler. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER