Umutlar çeyrek bilette

2020 yılının bitmesiyle birlikte Milli Piyango özel yılbaşı çekilişine sayılı günler kaldı. Salgın nedeniyle satışların azaldığı Milli Piyango’da vatandaşlar hayallerini çeyrek bilette arıyor.

Umutlar çeyrek bilette

sakaryayenihaber.com-Şevval GEÇİN- Merve KURTULAN

ÇEYREK TERCİH EDİLİYOR

2020 yılının sonuna doğru Milli Piyango özel yılbaşı çekilişine sayılı günler kalırken Sakaryalı vatandaşlar da hayallerini gerçekleştirmek için bayilerden bilet almaya devam ediyor. Sisal Şans bünyesindeki Milli Piyango, tarihinde en yüksek ikramiye olan 100 milyon TL’nin sahibini bulacağı yılbaşı çekilişi yurdun dört bir yanında heyecan yaşanıyor. Çeyrek biletin 25, yarım biletin 50, tam biletin de 100 liradan satıldığı bayilerde, en çok çeyrek bilet satışı gerçekleştiriliyor.

‘SATIŞLARDA AZALMA VAR’

Bu yıl bilet satışlarında azalma olduğunu söyleyen bilet satıcısı Yıldırım Elkay, “Çeyrek bu yıl daha fazla satılıyor. Biletlerimizi İstanbul’dan alıyorum. 500 adet bilet satmışımdır. Yaşlı genç tüm vatandaşlar çeyrek bilet alıyor. Gençler, ‘hadi çıkmaz ama bir şansımı deneyeyim’ diyerek bilet alıyor. Bilet satıcısı olarak teselli ikramiye verdim ama büyük ikramiye görmedim. Kazı kazanlarımızdan da gün içinde sık sık alıyor. En küçüğü 5 liradan başlayıp 30 liraya kadar çıkan kazı kazanlarım var” dedi.

TERCİHLER ÇEYREK BİLETTE

Tam biletin 100 lira olmasından dolayı insanların çeyreğe yöneldiğini dile getiren Murat Gezer ise, “Biletlerimiz İstanbul’dan geliyor. 18 yıllık deneyimimde 5 kez büyük ikramiye çıkarttım. Tam bileti alan çok az kişi var. Bu sene satışlarımız çok düşük. Salgın sebebiyle işlerimiz bozuk. Millet istediği gibi bilet alamıyor. Geçen sene daha iyiydi. Geçen sene yaklaşık bin 100 adet bilet sattım bu sene ise 250 adet satıldı. İnsanlar hayallerinin peşinden koşmaya devam ediyor. Umudumuzu hala kaybetmedik. Umarım bu yıl büyük ikramiye Sakarya’ya çıkar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 12:33
banner3
YORUM EKLE