Üniversite öğrencileri kütüphane yeniledi

Koç Üniversitesi öğrencileri “Benim size; çocukların bize ihtiyacı var” projesi kapsamında, Erenler’de bulunan Mehmet Gölhan Ortaokulu’nun kütüphanesini yeniledi.

Üniversite öğrencileri  kütüphane yeniledi

Erenler’de Mehmet Gölhan Ortaokulu’nun Kütüphanesi, Koç Üniversitesi öğrencileri tarafından yenilendi. “Sesimi Duyan Var mı” Derneği Başkanı Ufuk Keleş ve Koç Üniversitesi’nin farklı bölümlerinden bir araya gelen gönüllü 22 öğrenci, okulun kütüphanesini yenileyerek duvarlarını çocuklara yönelik figürle boyadılar. “Benim size; çocukların bize ihtiyacı var” projesi kapsamında, Mehmet Gölhan Ortaokulu’nu ziyaret eden Koç Üniversitesi Farkındalık Grubu, kütüphaneye bin 500 kitap bağışladı.
ANASINIFI
Anasınıfı için dergiler ve diğer öğrenciler için çeşitli kırtasiye malzemeleri getiren grup üyeleri, öğrenciler tarafından ilgi gördü. Ayrıca, kütüphanenin fiziksel olarak yenilenmesi için çalışma başlatan gurup üyeleri, sınıflara girerek öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler yaptı. Sınıflarına girdiklerinde karşılarında üniversitelileri gören öğrenciler, önce şaşırdılar ardından yapılan etkinlikle çok mutlu oldular.
TEŞEKKÜR
Grup başkanı Ufuk Keleş, ‘Bölgesel olarak üniversitelerden gönüllü gruplarla koordinasyon sağlayarak daha fazla ihtiyaca cevap vermeyi hedefliyoruz” dedi. İki gruba ayrılan gönüllü öğrencilerin bir kısmı kütüphaneyi yenileme çalışmalarına devam ederken, diğer grup sınıflara girerek öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler yapıp oyunlar oynadı, kütüphaneyi süslemek için süsler hazırladı. Çalışmanın sona ermesinin ardından Okul Müdürü Alim Uzun, grup üyelerine, kütüphanenin yenilenmesi için yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER