ÜNİVERSİTEDE GÜVENLİK KONUŞULDU

İlimizde eğitim veren iki üniversitede alınacak güvenlik tedbirleri ile ilgili toplantı yapıldı. Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında yapılan toplantıda huzurlu eğitim için yapılacak çalışmalar ele alındı.

ÜNİVERSİTEDE GÜVENLİK KONUŞULDU

Sakarya'daki üniversitelerde alınacak güvenlik tedbirlerine ilişkin toplantı yapıldı. Kentte kurulu iki üniversitede alınacak güvenlik tedbirleri, yeni akademik yılın başlaması öncesi Sakarya Valiliğinde düzenlenen toplantıyla ele alındı. 
ALINACAK TEDBİRLER
Toplantıda, üniversiteler ile üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda ve üniversite çevresinde meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması, yasal olmayan eylem ve etkinliklere meydan verilmemesi, olaylara karışanların tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılmasının sağlanması ve huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü.
KİMLER KATILDI
Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, öğrencilerin huzurlu şekilde öğrenim görmesi için tüm kurum ve kuruluşların istişare halinde çalışacağını kaydetti. Vali Balkanlıoğlu başkanlığındaki toplantıya, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy ve daire müdürleri katıldı.  Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE