Üniversiteli Gizem, uygun donör bekliyor!

Sakarya'da lösemi hastalığı ile mücadele eden Gizem Buse Burla kök hücre nakli bekliyor.

Üniversiteli Gizem, uygun donör bekliyor!

sakaryayenihaber.com - 

Aslen Sakaryalı olan ve İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 3.sınıf öğrencisi olan Gizem Buse Burla bir süredir yakalandığı lösemi hastalığı ile mücadele ediyor. İstanbul'da bir hastanede tedavi gören Burla, iyileşmek için uygun donörleri bekliyor.

KÖK HÜCRE BAĞIŞI

Sosyal medyadan bir açıklama yapan genç Gizem, "Ben ve benim gibi ilik bekleyen birçok hasta için yalnızca üç tüp kan vererek kök hücre bağışçısı olabilir, hayat kurtarabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Burla'nın arkadaşları da sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarla uygun donörün bulunması için çalışmalarını sürdürüyor. Burla'nın arkadaşları yaptıkları açıklamada, "Donör olmak isteyen vatandaşlarımız en yakın Kızılay noktalarından kök hücre bağışçısı olmak istediğini belirterek donör olabiliyor. Aynı zamanda kurum ve kuruluşlar Kızılay ile iletişime geçerek Kızılay'ın gezici tırlarını çağırarak iş yerinde bulunan çalışanların yapacağı bağışlar sayesinden ilik bekleyen yüzlerce, binlerce hastaya umut olacak kök hücre bağışında bulunabiliyor" dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 13:49
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim halil kurtdagi
ibrahim halil kurtdagi - 4 ay Önce

ben kök hücre bağışında bulunmak istiyorum buse hanima

Sakaryali 54
Sakaryali 54 - 3 ay Önce

Kent meydanında bulunan kızılay aracına giderseniz size yardımcı olacaklardır. Kök hücre bağışı yapmak istiyorum diye söylersiniz

SIRADAKİ HABER