ÜNSAL'A HAPİS CEZASI

Sakarya eski Emniyet Müdürü Faruk Ünsal hakkında Akyazı’daki çete operasyonunu çeteye sızdırdığı gerekçesiyle hapis cezası verildi. Ünsal operasyon kapsamında tutuklanmış ve hapis yatmıştı.

ÜNSAL'A HAPİS CEZASI

BİLGİ SIZDIRMAKTAN SUÇLANDI
Akyazı’da 4 yıl önce gerçekleştirilen çete operasyonuyla ilgili, İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşması dün gerçekleştirildi. Dava kapsamında yargılanan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ve İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Düzce beraat ederken çeteye bilgi sızdırmak ve delilleri karartmak suçlamasıyla yargılanan Sakarya eski Emniyet Müdürü Faruk Ünsal hakkında ise 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

AKYAZI ÇETESİ’NE OPERASYON
Mahkeme daha sonra bu cezayı sanığın geleceğine etkisi göz önünde bulundurarak 7 ay 25 güne indirdi. Ünsal söz konusu çete operasyonu kapsamında tutuklanmış ve bir süre cezaevinde kalmıştı. Duruşmada davanın diğer sanıkları Hüseyin Y. 32 yıl, Ali Y. 25, Soner A. 21 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hüseyin Y, Ali Y. ve Soner A. davada tutuklu olarak yargılanıyor. Dava sonucu Yargıtay kararından sonra kesinleşecek.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER