‘Üretici de bize sahip çıkmalı’

Üreticinin fındığını piyasaya indirmeye başladığını söyleyen Karasu Fiskobirlik Başkanı Ali Şakar, kurum olarak her zaman üreticiden yana tavır aldıklarını belirtti.

‘Üretici de bize sahip çıkmalı’

Üreticinin fındığını piyasaya indirmeye başladığını söyleyen Karasu Fiskobirlik Başkanı Ali Şakar, kurum olarak her zaman üreticiden yana tavır aldıklarını belirterek, “Bugüne kadar bir her koşulda üreticinin yanında olduk. Şimdi de üretici tercihini Fiskobirlik’ten yana kullanmalı” dedi.
 ÜRETİCİ KARARSIZ
Fındık üreticisi elinde bulunan ürünü en iyi fiyat avantajıyla satmak için tercih konusunda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Fiskobirlik ve tüccar arasında gidip geliyor. Fiyat konusunda en iyi avantajın TMO'da görülmesine rağmen alım şartlarındaki gerekçeler ve vergi kesintileri gibi detaylar üreticinin büyük bölümünü tüccara yönlendiriyor. TMO aldığı fındık bedelini en geç 20 gün içinde ödeme taahhüttü getirirken, Fiskobirlik 2 iş günü sonrasında, tüccar ise hesap kestiği gün ödeme taahhüttü veriyor. 
TMO DEPO KİRALADI
Fiskobirlik Karasu Şube Başkanı Ali Şakar TMO'nun kendilerinden 4 adet depo kiraladığını belirterek, "Üreticimiz fındıklarını teslim edeceği şartları iyi değerlendirmesi gerekiyor. Biz her daim üreticimizin arkasında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bize de onların sahip çıkmasını istiyoruz. Yeni ürün olmak kaydıyla teslimatta herhangi bir sınırlama koymuyoruz. Piyasada oluşan fiyatın üzerinde bir fiyatla alım yapıyoruz. Ne zaman isterlerse hesap kesebilir ve bedelini 2 iş günü sonunda alabilirler" diye konuştu
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER