Uşşaki Derneği şeyhi yok saydı: Ahlak dışı

Küçük yaşta çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Uşşaki lideri olduğu belirtilen Fatih Nurullah Şağban'la Uşşâki Vakfı'ndan yapılan açıklamada "Bu kişinin bizimle alakası yok" dendi

Uşşaki Derneği şeyhi yok saydı: Ahlak dışı


Akyazı’da 28 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda küçük yaşta çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alınan Uşşaki tarikatının lideri olduğu belirtilen Fatih Nurullah Şağban (58), çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Skandal olayın ortaya çıkması, tepkileri de beraberinde getirdi. Uşşaki Vakfı, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Fatih Nurullah için ağır ifadeler yer alırken, yaşanan skandal olayın ardından Nurullah’ın kendileriyle bağının olmadığı ileri sürüldü.

BİZİMLE İLGİSİ YOK

Uşşâki Vakfı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün kadar birçok defa dile getirdiğimiz açıklamamızı, gündemdeki gelişmelerden ötürü, tekrar beyan etmek isteriz; kendisini her fırsatta vakfımızla ilişkilendirmeye çalışan, bazı yerel ve ulusal basın yayın organlarında ve sosyal platformlarda sözde 'Uşşaki Tarikati Lideri' olarak lanse edilmeye çalışılan, ismi İslam ve ahlak dışı haberlerle anılan, devletimizin ve milletimizin bütünlüğüne karşı cephe almış bir tutum içinde bulunan Fatih Nurullah isimli şahısla ve bu şahsın sözde tarikatıyla hiçbir alakamızın olmadığını kamuoyuna saygıyla duyururuz. Müslüman milletimizin ve devletimizin değerlerine karşı gelen tüm ahlak dışı davranışları, saygısız tavırları ve faaliyetleri şiddetle kınıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 11:42
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER