UYUŞTURUCU İÇİN KOMİSYON

Adapazarı Belediye Meclisi’nde gündem konusu uyuşturucuydu. Oturumda MHP Grup Başkan vekili Erkal Etçioğlu’nun önerisiyle, uyuşturucu kullanımıyla ilgili 5 kişilik araştırma komisyonu kuruldu

UYUŞTURUCU İÇİN KOMİSYON

Adapazarı Belediye Meclisi Temmuz Ayı toplantısı Süleyman Dişli başkanlığında yapıldı. Toplantı ilave bir gündem maddesiyle toplam 15 madde olarak görüşülerek karara bağlandı. Toplantının gündem dışı konuşmalar bölümünde söz alan MHP’li Meclis Üyesi Selim Özen, şehrin bir çok noktasındaki engelli tuvaletlerinin depo olarak kullanıldığını ifade ederek, engelli vatandaşların mağduriyet yaşadığını söyledi. Özen, Adapazarı Belediyesi’ne ait Orhangazi Kültür Merkezi’ndeki engelli tuvaletinin de depo olarak kullanıldığını vurguladı.
BONZAİ KULLANIMI
Meclis masasının akülü aracına göre dizayn edilmesiyle ilgili ilk meclis toplantısında söz verildiğini söyleyen Özen, aradan geçen 4 aya rağmen herhangi bir düzenlemenin yapılmadığını ifade ederek, çözüm talebinde bulundu. Özen ayrıca İŞKUR’un Sanat Sokağı olması talebinde bulunarak talebin Büyükşehir Belediyesi tarafından reddedildiğini ifade etti. Başkan Dişli, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bölgenin araştırılması için talimat verdi.
MHP’li meclis üyesi Erhan Acar ise ilimizde son günlerde artan Bonzai adlı uyuşturucu kullanımı ile hayatlarını kaybeden gençler için önlem alınmasını istedi.
İFTAR YEMEKLERİ
Çeşitli görüşlerin sunulduğu mecliste, MHP’li meclis üyesi Erkal Etrçioğlu, bu konuda bir Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi.Araştırma Komisyonu için mecliste gönüllü olarak 5 meclis üyesi seçildi. MHP’li Meclis Üyesi Rüstem Pirimoğlu ise belediyenin bu yıl vereceği iftar yemeklerinin maliyetini sordu. Pirimoğlu’nun sorusunu cevaplandıran Başkan Süleyman Dişli, 14 bin 400 kişiye yemek vereceklerini söyleyerek, kişi başı maliyetin 5 buçuk TL olduğunu ifade etti.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE