ÜZERİNE 10 ŞİRKET KURUP 161 HAT ALMIŞLAR

Kimliğini kaybettikten 10 ay sonra üzerine şirketler kurulduğunu öğrenen Sapancalı Mehmet Kılıç, önce sağlığını sonra da ekmek teknesini kaybetti. Kansere yakalanan Kılıç, eşi ve iki çocuğuyla yaşam mücadelesi veriyor.

ÜZERİNE 10 ŞİRKET KURUP 161 HAT ALMIŞLAR

ŞOK OLDU
Sapanca’da esnaflık yapan Mehmet Kılıç, kimliğin kaybettikten 10 ay sonra bir dava sebebiyle ifade vermek için emniyete gidince şok oldu. Kılıç’ın iddialarına göre kaybettiği kimlikle birlikte üzerine 10 şirket kuruldu ve 161 tane faturalı hat açılıp, borçları ödenmedi. 2017 yılında yaşanan bu olay sonrasında stres ve sıkıntıdan mide ve bağırsak kanseri hastalığının ilerlediğini belirten Mehmet Kılıç, kısa bir süre sonra da iflas ettiğini ifade etti.
MERKEZİ İSTANBUL
Sapanca İlçesi'nde 10 yılı aşkın süredir bakkal dükkanı işlettiğini ve hakkında açılan bir dava sebebiyle karakola gittikten sonra acı gerçekle karşı karşıya kaldığını söyleyen Mehmet Kılıç; “Bir dava sebebiyle karakola gidince üzerime merkezi İstanbul olan 10 tane şirket kurulduğunu öğrendim. Şirketlerin yanı sıra 161 tane faturalı hat açılmış ve borçları ödenmemiş. Öncesinde durumum iyiydi. Şimdi her şeyimi kaybettim. Yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.
ÜZÜNTÜDEN HASTA OLDU
Gazipaşa Mahallesi’ndeki evinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Mehmet Kılıç, başına gelen olaydan sonra her şeyini kaybettiği gibi mide ve bağırsak kanserine de yakalandı. Borçları sebebiyle hapis cezasına çarptırılan Kılıç, hastalığı sebebiyle cezaevine gönderilmedi. Kılıç ailesi, mahalle muhtarı ve yardımsever vatandaşların yardımıyla geçimini sürdürmeye çalışıyor.
4 YIL HAPİS CEZASI
Başına gelen olaylar sebebiyle dava açmak için bile durumunun olmadığını belirten Mehmet Kılıç, “Çok mağdurum, çocuklarıma bakamıyorum. 4 yıla yakın kesinleşmiş hapis cezam var. Cezaevinde olmam gerekirken hastalığımdan dolayı evdeyim. Üzerime açılan hatlardan dolayı her gün evime tebligat geliyor. Avukatla görüştüm. Bu hatları satın almadığımı söyledim. Dava açmam gerektiğini söyledi. Dava açacak durumda değilim” ifadelerini kullandı.
SUÇLULAR CEZASINI ÇEKMELİ
Sakarya Milletvekillerinin konuyla ilgilenmesini ve suçluların cezasını çekmesini istediğini belirten Kılıç, “Biri 2 diğeri 4 yaşında iki tane çocuğum var. Kendim için değil; çocuklarım için yardım istiyorum. Bu konuların araştırılması için benim gücüm yetmiyor. Sakarya Milletvekillerimize sesleniyorum. Kimliğimle 10 şirket kurup 161 tane hat alanlar araştırılsın, cezalarını çeksinler” şeklinde konuştu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER