'Vadi' sakinleri kararlı

'Vadi' sakinleri kararlı

'Vadi' sakinleri kararlı

TOKİ ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ayçiçeği Vadisi'nden konut alanlar 4. kez bir araya gelerek yaşadıkları sorunları görüştü. Toplantıda site ve ada yönetimi kurulması kararlaştırıldı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Camili Mahallesi'ne yaptırılan Ayçiçeği Vadisi Konutları'ndan ev alan vatandaşlar yaşadıkları sorunlar nedeniyle bir kez daha toplantı. Önceki ay TOKİ aleyhine savcılığa başvuran site sakinleri, bu defa site ve ada yönetimi kurma kararı aldı SAÜ Öğretim Görevlisi Dr. Ali Kabasakal toplantıda yaptığı konuşmada, kanunen site ve ada yönetimi kurulabileceğini ifade ederek, herkesin en az iki hafta içersinde site ve ada yönetimi kurmasını istedi.
TOKİ ile görüşme
Dr. Kabasal, iki ay içersinde site ve ada yönetimlerinin belirleneceğini belirterek, 'Yeni yönetici ve denetçiler binalar ve adadaki hidrofor, su depoları, çevre düzenlemesi, otopark, yürüyüş ve bisiklet parkuru gibi eksik ve ayıpların giderilmesi için TOKİ yönetimi ile görüşmeler yapacak' dedi.
MHP'den destek
Toplantıya MHP Adapazarı Belediyesi Başkan Adayı Yüksel Ayanoğlu, Adapazarı İlçe Başkanı Ömür Çakar ve yönetimi de katıldı. MHP'liler site sakinlerine sorunların çözümü için destek sözü verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE