VALİ BALKANLIOĞLU 2'NCİ OSB İŞADAMLARI İLE BİR ARAYA GELDİ: CAZİBE MERKEZİ OLACAĞIZ

Vali Balkanlıoglu il ekonomik toplantısını Hendek 2.OSB’deki işverenlerle düzenledi. Vali İrfan Balkanlıoğlu yaptığı konuşmada ilimizin ilerleyen süreçte cazibe merkezi olacağını söyledi.

VALİ BALKANLIOĞLU 2'NCİ OSB İŞADAMLARI  İLE BİR ARAYA GELDİ: CAZİBE MERKEZİ OLACAĞIZ

HENDEK 2’NCİ OSB
Vali İrfan Balkanlıoğlu, toplantı ve ziyaretlerini Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve işverenleri ile devam ettirdi. Yatırım ve istihdam konularının değerlendirildiği İl Ekonomik Toplantısı Hendek 2.OSB Yönetim binasında gerçekleşti. Toplantıya Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, SGK Müdürü Erhan çavuş ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Özcan Keskin ile 2.OSB işverenleri katıldı.

SUNUM YAPILDI
Hendek 2.OSB'deki yatırımcılarla tanışma ve kaynaşmanın sağlanması, yeni ekonomik oluşumların gelişimini ve işbirliğini arttırmak amacıyla düzenlenen toplantıda, devam eden yatırımlar hakkında bilgi verilerek işverenlerin talep ve beklentileri değerlendirildi.
Hendek 2. OSB Bölge Müdürü Hıdır Erkoçak, OSB yönetimi adına yapmış olduğu bilgilendirmede; sanayi bölgesi hakkında sunum yaptı.

İKİ YABANCI FİRMA
Erkoçak Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesinde toplam 9.800 kişinin istihdam edildiğini, tam kapasiteyle faaliyete geçildiğinde de 17.500 kişinin istihdam edileceğini ifade etti. Ayrıca 2. OSB’de 95 adet sanayi parselinin 77 sanayi kuruluşuna tahsis edilmiş olduğunu ve boş sanayi parselinin bulunmadığını belirtti. Bölge Müdürü Hıdır Erkoçak, 2018 yılında üretime başlayacak olan 2 yabancı firmanın ilave 400 kişinin üstünde istihdam sağlayacağının müjdesini verdi.

CAZİBE MERKEZİ
İşverenlerin talep ve beklentilerinin not alındığı toplantıda Vali Balkanlıoğlu, yatırımcıların sorunlarının çözümü aslında iş arayanların, istihdamın ve ülkenin ekonomik kalkınmasının sorunlarının çözümü anlamına geldiğini belirtti. Ayrıca yatırımcılara teşekkür ederek, yaptıkları toplantı ve ziyaretlerin ışığında Sakarya’nın ilerleyen dönemlerde her alanda cazibe merkezi olacağını gösterdiğini ve bu sürecin desteklenmesi için her türlü sorunun takipçisi olduklarını kaydetti.


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort