VALİ BALKANLIOĞLU GEYVE'DE MUHTARLARA KONUŞTU: 

HİZMET İÇİN
BURADAYIZ

Geyve’de muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Biz kaynağını halktan, devletten alan insanlarız ve size hizmet için buralardayız” diye konuştu

VALİ BALKANLIOĞLU GEYVE'DE MUHTARLARA KONUŞTU: 

HİZMET İÇİN
BURADAYIZ

GEYVE’YE ZİYARET
Vali İrfan Balkanlıoğlu, Geyve’yi ziyaret ederek muhtarların ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Devletin kendilerine vermiş olduğu tüm imkânlarla vatandaşların hizmetinde olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, “Makamlarda liyakat sahibi, halkı kucaklayan, halkın değerlerine ters düşmeyen, her sorunu dikkatle dinleyen ve çözmek için çaba harcayan idarecilerin bulunması son derece önemli” dedi.
KOORDİNASYON
Kendilerinin yaptıkları hizmetlerle sürekli takip altında olduklarını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Bu nedenle biz de devamlı takip ve tarassut altındayız. Yani bizi buraya atayanlar bizi sorgusuz sualsiz göndermiyor. Bizi buraya tayin edenler de bizi gözetliyor ve takip ediyor” dedi. Devleti vücuda benzeten Vali Balkanlıoğlu, “Kamu ve özel sektörde koordinasyon sağlandığı sürece herkes huzurludur” dedi.
UYUMLU ÇALIŞMA

Balkanlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Çalışan ve işleyen kurumları herkes takdirle karşılar ancak bir yerde sorun yaşanırsa işte o zaman bize hep şikâyetler gelmeye başlar. Sakarya’da son derece uyumlu, mutlu ve huzurlu bir yönetim bulduk. Hem il müdürü arkadaşlarımız, hem seçilmişler, hem atanmışlar uyumlu bir şekilde çalışmaktalar. Biz kaynağını halktan, devletten alan insanlarız ve size hizmet için buralardayız” diye konuştu.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Geyve’de sorunları dinledi. "Vatandaşlarla Buluşma" programı kapsamında Geyve Kaymakamlığı ve belediyesini ziyaret eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, muhtarların ve halkın sorunlarının dinlendiği toplantıya başkanlık etti. İlk olarak Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Balkanlıoğlu, Başkan Murat Kaya’dan ilçedeki hizmetler, faaliyetler ve belediyenin çalışmaları hakkında brifing aldı. Kaymakamlığa geçerken esnafla sohbet eden Vali Balkanlıoğlu, Kaymakam İlyas Memiş'i ziyaret ederek kültür ve turizm faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı. Vali Balkanlıoğlu daha sonra vatandaş ve muhtarların sorunlarını dinledi.
VATANDAŞIN HİZMETİNDEYİZ
Vali İrfan Balkanlıoğlu, devletin kendilerine vermiş olduğu tüm imkânlarla vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi. Makamlarda liyakat sahibi, halkı kucaklayan, halkın değerlerine ters düşmeyen, her sorunu dikkatle dinleyen ve çözmek için çaba harcayan idarecilerin bulunmasının son derece önemli olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Bu nedenle biz de devamlı takip ve tarassut altındayız. Yani bizi buraya atayanlar bizi sorgusuz sualsiz göndermiyor, eski insanların kullandığı ve sorumsuz anlamına gelen layüsel vaziyette de değiliz. Bizi buraya tayin edenler de bizi gözetliyor ve takip ediyor” dedi.
GEYVE HUZURLU BİR İLÇE
Geyve’nin pek çok problemini kendi aştığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Altyapı, yol ve ulaşım anlamında birçok sorunun aşıldığı ve gittikçe daha iyiye doğru yol alan bir Geyve’nin müjdeli ve güzel haberlerini duydum. Emniyet ve asayiş açısından son derece rahat ve huzurlu bir ilçe. Ayrıca var olan bu güzellikleri turizm açısından değerlendirerek huzur bulmak ve rahat, keyifli bir tatil geçirmek isteyenlere sunulacak birçok seçenekler olduğunu gördük. Türkiye’nin en lezzetli, en güzel meyveleri burada yetişiyor ve pazarlama sorunu olmaksızın insanlar bunları satıyor, yaylaları var, ayvası var” dedi.
FESTİVALE KATILAMADIM
Türkiye’de ilk defa sebze ve meyvenin işlenebileceği güzel bir tesis kurmak için belediyenin çalışma yaptığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “‘Bir şey istiyorsan ve bedel ödemeye de hazırsan, başarırsın’ diye bir söz vardır. Burada birçok şey başarılmış ve güzel de bir festival yapılmış. Bu yıl festivale katılamadım ancak methini duydum. Geyve gibi güzel, mutlu, huzurlu, geleceğe ümitle bakan bir ilçede bulunduğum için mutluyum ve burada bayağı keyif aldım” dedi.
DEVLET VÜCUT GİBİDİR
Devletin bir vücut gibi olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, “Kamu ve özel sektörün tüm birimler düzgün çalıştığı ve koordinasyon sağlandığı sürece herkes mutlu ve huzurludur. Devlet dediğin bir vücut gibidir. Başı, kolu ve organları var. Vücudumuzdaki organlarımız düzgün çalıştığı sürece yerini bile bilmeyiz. Ancak bir sorun yaşandığı anda vücudumuzdaki her organın yerini öğreniriz. Kurum ve kuruluşlar da böyledir aslında, sorunsuz çalıştığı sürece hiçbir problem olmaz, sağlığımız yerinde olursa her türlü mutlu oluyoruz” dedi.
UYUMLU ÇALIŞMA

Balkanlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Çalışan ve işleyen kurumları herkes takdirle karşılar ancak bir yerde sorun yaşanırsa işte o zaman bize hep şikâyetler gelmeye başlar. Ondan sonra da soruşturmalarla uğraşır dururuz, bu da bizim için büyük bir zaman kaybı oluşturur, hizmetler aksar. Sakarya’da son derece uyumlu, mutlu ve huzurlu bir yönetim bulduk. Hem il müdürü arkadaşlarımız, hem seçilmişler, hem atanmışlar uyumlu bir şekilde çalışmaktalar. Sonuçta biz hizmet için varız, siz varsınız diye biz varız. Biz sizler için buradayız, seçilmiş, atanmış, kaynağını halktan, devletten alan insanlarız ve size hizmet için buralardayız.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER