VALİ BALKANLIOĞLU: HASSAS DAVRANIN

Sakarya Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek düzenledi. Yemekte konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, kamu kurumu yöneticilerine seslenerek, “Gaziler, şehit ailelerine karşı hassas olun” çağrısında bulundu

VALİ BALKANLIOĞLU: HASSAS DAVRANIN

19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Sakarya Valiliği tarafından şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi. Sakarya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Mutlu Işıksu, gelen konukları tek tek karşılayarak birebir ilgilendi. Programa Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, MHP Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Garnizon Komutanlığı Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Salih Üstünadağ, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cengiz Yiğit, İl Milli Eğitim Müdiresi Fazilet Durmuş, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile aileleri katıldı.  Şehitlerin ruhlarına okunan Kuran tilaveti ile başlayan programda Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu bir konuşma yaptı.
GAZİLERE BORÇLUYUZ
Konuşmasında günün önemine vurgu yapan  Balkanlıoğlu, "Gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Bu memleketin gazilerimize çok şey borçlu olduğunu içimizde bilmeyen yoktur. Hayatlarını ortaya koyan bu insanlar sayesinde bugün memleketimizde mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşıyoruz." dedi.
BAŞARIYLA GEÇERİZ
Çevremizdeki ülkelerdeki insanların yaşadıkları dramlara değinen Balkanlıoğlu, "Ortalığın karıştığı ülkelerin durumunu görüyoruz. Çok şükür ki zor durumda kalmış mazlumları himaye eden, güçlü bir ülke var: Bizim ülkemiz. Allah muhafaza bizim de başımıza bir şey gelse bize hangi devlet kapılarını açar? Avrupa ülkelerinde birkaç tane mülteci gelecek diye kıyamet kopuyor, neredeyse hükümetler değişecek kadar tartışmalar büyüyor. Bu nedenle birbirimize sahip çıkma, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etme konusunda çok büyük bir sınavdayız. İnşallah bu sınavı başarı ile geçeriz." şeklinde konuştu.  
HASSASLIK ÇAĞRISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gazilere verdiği öneme de değinen Vali İrfan Balkanlıoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımız da bizlere hep gazilerimizi ve şehit yakınlarımızı emanet ediyor. Onların istek, dilek ve şikayetlerini öncelikli olarak dikkate alın diyor. Bizler de kamu kurum ve kuruluşlarındaki arkadaşlarımızla birlikte gerekli işlemlerde bulunuyoruz. Tüm arkadaşlarımızı da vatanı için canını hiçe sayan bu kardeşlerimize ve ailelerine karşı biraz daha hassas olmaları konusunda uyarıyorum." diyerek konuşmasını sonlandırdı. Program, yemeğin ardından edilen dua ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE