VALİ BALKANLIOĞLU MUHTARLAR TOPLANTISINDA KONUŞTU: DEVLET MİLLETİN HİZMETİNDE

Adapazarı Belediyesi “Muhtarlar Haftası” nedeni ile bir toplantı düzenledi. Toplantıya katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu “Artık anlayış değişti. Artık devlet milletin hizmetinde” dedi

VALİ BALKANLIOĞLU MUHTARLAR TOPLANTISINDA KONUŞTU: DEVLET MİLLETİN HİZMETİNDE

SORUNLAR DOSYA İÇİNDE
Adapazarı Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda muhtarlar, mahallerindeki sorunları daire müdürlerine tek tek anlattı. Ayrıca sorunlar Federasyon Başkanı Erdal Erdem tarafından bir dosya halinde  halinde Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Başkan Dişli’ye sundu.
MUHTARLARA VERİLEN ÖNEM
Toplantıda konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, muhtarlara verdiği önemi söyleyerek, “Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi muhtarlar halkın seçerek, güvenerek oy verdiği seçilmiş kişilerdir. Halkla devlet arasında önemli bir köprü vazifesini üstlenmişlerdir. Halkın nabzını en iyi onlar bilir. Artık anlayış değişti. Artık devlet milletin hizmetinde. Bu aslında bizde bin 400’lü yıllarda da böyleydi. Şimdi de böyle devam edecek” dedi.
KURUMLARA TEŞEKKÜR
Belediye Başkanı Süleyman Dişli ise, “Bugün burada özellikle toplandık ki, muhtarlarımızı dinleyelim, sorunlarını bire bir öğrenelim istedik. Sorunların takipçisi olacağım. Bundan şüpheniz olmasın. Belediye olarak tüm imkânları sonuna kadar kullanacağız SASKİ, SEDAŞ, TELEKOM ve AGDAŞ gibi tüm kurumlarımız mahallede çalışmalarını tamamladıktan sonra biz de burada güzel bir çalışma yaptık. Tüm kurumlara buradan teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Adapazarı Belediyesi’nin “Muhtarlar Haftası” nedeni ile Elegant’ta düzenlediği toplantıya Vali İrfan Balkanlıoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Muhtarlar Haftası nedeni ile düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, mahalle muhtarlarının sorunlarını madde madde liste halinde Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Başkan Dişli’ye sundu.
50 MİLYON TL’LİK
Erdem, Adapazarı Belediyesi’nin 2014 yılında köyden mahalleye dönen bölgelerde 50 milyon TL’lik asfalt yatırımıyla Türkiye’de belki de tek belediye olduğunu ifade ederek, “Ayrıca yine yeni mahallelerde yapılan spor kompleksleri, park bahçeler için Başkanımız Süleyman Dişli’ye teşekkür ediyoruz. Mahallelerimizde çöp sorunu neredeyse sıfır sayılır yüzde 99 bu konuda memnunuz. Mahallelerde yapılan kapalı pazaryerleri cemiyetler için güzel bir iş teşkil etti”dedi.
DAVET EDİN
Belediye meclislerinde mahallelerle ilgili alınacak kararlarda mahalle muhtarlarının da davet edilmesini isteyen Erdem,  “Sokağın adı değişiyor muhtarın haberi yok.”diye konuştu. Erdem, köyden mahalleye dönen mahallelerde inşaat harç ruhsatlarının düşürülmesini isteyerek,  şehir merkezi ile köyde yapılan konut fiyatlarının bir olmadığı söyledi.
ARSLAN’DAN TEŞEKKÜR
Muhtarların da söz aldığı toplantıda Kayrancık Mahallesi Muhtarı Ercan Çiğdem, 1989 yılından bu güne muhtar olduğunu ifade ederek mahallesinde bu güne kadar bu kadar ciddi bir asfalt çalışması yapılmadığını söyledi.  Hızırtepe Mahallesi Muhtarı Bedri Aslan ise mahallesinin asfalt görmediğini belirterek “Mahallemden kucak dolusu sevgiler  ve selam getirdim. Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
SONUNA KADAR
Muhtarların istek ve taleplerini dinleyen Başkan Dişli, “Bugün burada özellikle toplandık ki, muhtarlarımızı dinleyelim, sorunlarını bire bir öğrenelim istedik. Sorunların takipçisi olacağım. Bundan şüpheniz olmasın. Belediye olarak tüm imkânları sonuna kadar kullanacağız”dedi. Başkan Dişli, şehir merkezi olduğu için geçen yıl Cumhuriyet Mahallesi’nde 7 milyon liralık çevre düzeni ve asfalt çalışması yaptıklarını ifade ederek, “SASKİ, SEDAŞ, TELEKOM ve AGDAŞ gibi tüm kurumlarımız mahallede çalışmalarını tamamladıktan sonra biz de burada güzel bir çalışma yaptık. Tüm kurumlara buradan teşekkür ediyorum hepsi mahallenin alt yapı işlemlerini bitirdi biz de mahallede rahatlıkla çalışmalarımızı yaptık ”diye konuştu.

‘DEVLET MİLLETİN HİZMETİNDE’ 
Muhtarlarla son konuşmayı yapan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, muhtarlara verdiği önemi ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi muhtarlar halkın seçerek, güvenerek oy verdiği seçilmiş kişilerdir. Halkla devlet arasında önemli bir köprü vazifesini üstlenmişlerdir. Halkın nabzını en iyi onlar bilir”diye konuştu. Bu amaçla muhtarlarla sık sık bir araya gelmeye çalıştıklarını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Artık anlayış değişti. Artık devlet milletin hizmetinde. Bu aslında bizde 1400’lü yıllarda da böyleydi. Şimdi de böyle devam edecek. Devlet bir ağaç gibidir. Kurumlar da o ağacın dalları gibi hepsi birbirine bağlı aynı çatı altında hizmet vermeye çalışıyor. Eğer bize yetki verildiyse vatandaşa hizmet etmek için verilmiştir. Hepimiz bu bilinçte olmalıyız” dedi.  Vali Balkanlıoğlu, muhtarlara Kaymakamlık aracılığı ile verilen kömürlerin dağıtımı konusunda dikkatli olmalarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21