Vali Çetin Oktay Kaldırım Pamukova’da

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Pamukova ilçesini ziyaret etti. Kaldırım, gençlik kampı çalışmalarını da yerinde inceledi.

Vali Çetin Oktay Kaldırım Pamukova’da

sakaryayenihaber.com –

Pamukova Kaymakamı Cemal Demiryürek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk olarak İlçe Gençlik Merkezi’ni gezdi.

Sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiş sınıflarda eğitim gören gençlerle bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, gençlerin müzik dinletisine eşlik edip etkinliklerine ortak olurken onlardan maske, sosyal mesafe ve hijyen konularında daha duyarlı olmalarını istedi.

Buradan yapımı devam eden ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından işletilecek olan Pamukova Bakacak Gençlik Kampı’na geçen Vali Kaldırım, inşaat çalışmaları devam eden tesisi gezip incelemelerde bulunarak çalışmalara dair yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Hüseyinli Mahallesi’nde çiftçilikle uğraşan vatandaşları ziyaret ederek bir süre sohbet eden Vali Kaldırım, sebze ve meyve bahçelerinde incelemelerde bulunup çilek de topladı.

Buradan kamp ve doğa yürüyüşleri için en ideal yerlerden birisi olan bin 220 rakımlı Erciova ve İnönü yaylalarına çıkan Çetin Oktay Kaldırım, ilimizin her köşesinin turizm potansiyeli açısından farklı doğal güzelliklere sahip olduğunu, özellikle son yılların gözdelerinden yayla turizmi alanında ilimizde önemli projeler geliştirildiğini ifade etti.

banner3
YORUM EKLE