VALİ, ENGELLİLERCE HAZIRLANAN YILSONU GÖSTERİSİNDE KONUŞTU:

 ENGELLİLERLE EMPATİ KURALIM


Engellilerin hazırladığı programa katılan Vali Nayir yaptığı konuşmada, “Engellilik bir farklılıktır. Engelliler acınmayı değil, anlamayı hak ediyorlar. Onları anlayabilmek için birazcık empati kurmamız yeterli olacaktır” dedi

VALİ, ENGELLİLERCE HAZIRLANAN YILSONU GÖSTERİSİNDE KONUŞTU:

 ENGELLİLERLE EMPATİ KURALIM


REHABİLİTASYON MERKEZİ
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Aile, Sakarya Gündüzlü Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi bünyesindeki engellilerin hazırladığı özel programa katıldı. Etkinlikte Arifiye MTAL öğrencilerinin işaret dili eşliğinde okunurken, merkez bünyesindeki engelliler tarafından yapılan etkinliklerin yer aldığı bir Sinevizyon gösterisi de sunuldu.
HAYATA HAZIRLAMA
Etkinlikte konuşan Vali Nayir, engelliğin hiç bir zaman bir kusur ya da bir kabahat olmadığını belirterek, “Engellilik bir farklılıktır. Devletimiz de özürlü yerine engelli ifadesini kullanmaya başladı. Spordan sanata, müzikten mutfağa, birçok konuda onları anlayarak, onları hayata hazırlama noktasında güzel bir çalışma örneği gösteriliyor” dedi.
MUHABBET VE TEBESSÜM
Vali Nayir, “Engelli ailelerimizin en büyük ihtiyaçları aslında, toplumdan görecekleri bir yakınlık, bir ilgi, bir muhabbet, bir tebessümdür. Engelliler acınmayı değil, anlamayı hak ediyorlar, bir tatlı tebessümü hak ediyorlar. Onları anlayabilmek için onların yaşadıklarını yaşamamıza gerek yok, birazcık empati kurmamız yeterli olacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort