banner67

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ'TAN ŞEHİT AİLELERİNE YEMEK

Cumhuriyetin 92’nci yıl dönümü nedeniyle Vali Hüseyin Avni Coş, ilimizde bulunan şehit ailelerine bir yemek verdi. 210 şehit ailesinin katıldığı yemekte konuşan Vali Coş, “Cumhuriyetin 92. Yılında da milletimiz ve devletimiz var gücüyle çalışmaktadır” ded

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ'TAN ŞEHİT AİLELERİNE YEMEK

Şehit yakınları, gaziler ve engelli dernek temsilcileri Valilik tarafından verilen yemekte bir araya geldi. Cumhuriyetin 92’nci kuruluş yıldönümü nedeniyle, Vali Hüseni Avni Coş, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü organizesiyle, Reisoğlu Tesislerinde bir yemek düzenledi. Yemekte ilimizde bulunan yaklaşık 210 şehit ailesi katıldı. Protokol mensuplarının şehit aileleriyle aynı masayı paylaştı. Yemek öncesi Vali Hüseyin Avni Coş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, tek tek masaları gezerek sohbet etti. Vali Coş, Cumhuriyet Bayramını da kutlamayı unutmadı.
DEVLET
Gecede, bir süre önce şehit olan Polis Memuru Furkan Çelik ile Mustafa Tuğrul’un ailesi Vali Hüseyin Avni Coş ile aynı masada oturdu. Yenilen yemek sonrası İhsaniye Cami İmam Hatibi Suat Hakioğlu, Kuran-ı Kerim okudu. Kuran’ı Kerim okumasının ardından İl Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş, dua ettirdi. Yemek Vali Coş’un konuşması ile son erdi. Coş konuşmasında “Bir ve bütün yaşamak için, tek bayrak, tek vatan, tek millet olmak için, bayrağımızın vatanımızın her köşesinde özgürce dalgalanabilmesi için, milletimizin gücünü dünyaya gösterebilmek için Cumhuriyetin 92. Yılında da milletimiz ve devletimiz var gücüyle çalışmaktadır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE