VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU ARTVİN SANAYİ'DE

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Artvin Sanayi Sitesi esnafıyla dün sabah kahvaltıda bir araya geldi. Ziyarette esnafın sorunlarını dinleyen Vali Balkanlıoğlu, çözüm önerileriyle ilgili istişarede bulundu

VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU ARTVİN SANAYİ'DE

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Artvin Sanayi Sitesi esnafıyla dün sabah kahvaltıda bir araya geldi. Toplantıya Ariye Kaymakamı Adem Yazıcı, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, İŞ-KUR İl Müdürü Tekin Kaya, SGK İl Müdürü Erhan Çavuş, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Özcan Keskin ve sanayi esnafı katıldı.
ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
Valisi İrfan Balkanlıoğlu ziyarette esnafın sorunlarını dinledi ve çözüm önerileriyle ilgili istişarede bulundu. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Alişan, 2013 yılında odaya kayıtlı esnaf ve sanatkar sayısının 20 bin 393’ten, 27 bin 965’e yükseldiğini belirterek, toplam esnaf ve sanatkar sayısının da 53 bin110 olduğunu belirtti.
30 BİN PERSONEL
Esnaf ve sanatkarların 30 bin sigortalı personel çalıştırdığını ifade eden Başkan Alişan, en önemli sorunlarının başında yetiştirilecek çırak bulunmaması olduğunu söyledi. Alişan, Düzenlediğimiz çırak arama konferansı ile bu soruna dikkat çekmeye çalıştık. Ayrıca yerel paydaşlarımızla birlikte konuya çözüm bulunması için çaba sarf ediyoruz” dedi.
GİRİŞİMCİ VE İŞVEREN
Vali Balkanlıoğlu ise, esnafın girişimci ve işveren olmalarının yanında çıraklarının eğiticileri olduğunu vurguladı. Balkanlıoğlu, “Esnaf meslek öğrenmek isteyen gençlerin bilgi, beceri ve iş alışkanlığı kazanmalarını sağlayan eğiticilerdir. Sakarya yeni yatırım ve kapasite artışlarıyla sürekli büyümektedir. Esnaf gelişen ekonomiden gerekli payı alacaktır” dedi.
PLAKET VERİLDİ
Toplantı sonrası Vali Balkanlıoğlu, ilimizin istihdamına, üretimine ve ekonomisine verdikleri destek dolayısıyla esnaf ve sanatkarları temsilen SESOB Başkanı Hasan Alişan’a teşekkür belgesi verdi. Esnaf ve sanatkarlar adına SESOB Başkanı Hasan Alişan yapılan toplantı ve ziyaretler dolayısıyla Vali İrfan Balkalıoğlu’na teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER