VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU BASIN BULUŞMASINDA KONUŞTU:

 KUL HAKKI YEDİRMEM

Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, yatırımlarda kul hakkı yenmesine müsaade etmeyeceğini belirterek, “Eğer kul hakkı yenmişse gerekeni yaparım” dedi

VALİ İRFAN BALKANLIOĞLU BASIN BULUŞMASINDA KONUŞTU:

 KUL HAKKI YEDİRMEM

ŞEHRİ MAHAL’DE TOPLANTI
Vali İrfan Balkanlıoğlu dün sabah basın mensuplarıyla Şehr-i Mahal Düğün Salonu’nda bir araya geldi. Gerçekleşen toplantıya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit ve basın mensupları katıldı. Vali Balkanlıoğlu yaklaşık 4 aydır ilimizde görev yaptığını ifade ederek, “Sakarya basını makul ve seviyeli bir çizgi izliyor” dedi.
YENİ ADLİYE YAPILACAK
İlimizde yapılması planlanan yeni adliye binasının tasarruf nedeniyle iptal edildiği iddialarını yalanlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu konuda kimsenin endişesi olmaması gerektiğini vurguladı. Balkanlıoğlu, “Adliye binasını yapılacak. Valilik binasının hemen yanına planlanan Adliye binasının yapılmasında bir sorun yok devam ediyor yapılacak” dedi.
HENDEK’E AÇIK CEZAEVİ
Hendek’te KYK binasına cezaevi yapılacağını dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Devlete ait bazı binalar var ki boş ve atıl. Hendek ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumuna yapılmış bir yer var. 3-5 senedir atıl durumda duruyor binalar. Bin 500 mahkumu barındırabilecek açık cezaevi ihtiyacı var. Başsavcı ile istişare yaptık. Orası açık cezaevi olacak" şeklinde konuştu.
GEREKENİ YAPARIM
Yapılan yatırımlarda kul hakkı yenmesine asla izin vermeyeceğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Benim kapım toplumun her kesimine açık. Her türlü fikir alış verişine hazırım. Kul hakkı yemem ve kul hakkı yedirmem. Eğer kul hakkı yenmişse gerekeni yaparım. Ne yaptım ise topluma ve görev yaptığımız ile katkılarını dikkate alarak yapıyorum” dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve Jandarma Alay Komutanı Cengiz Yiğit ile beraber, ilimizde ki yerel basın mensupları, haber ajansları, internet habercileri ve mesleki sivil toplu kuruluşlarını konuk etti. Şehr-i Mahal Tesislerinde basın mensuplarını ağırlayan Vali Balkanlıoğlu yaklaşık 4 aydır ilimizde görev yaptığını ifade ederek, bu süre zarfı içinde ilimizin basınının önemli bir unsur olduğunu söyledi.
DENETİCİ UNSUR
Basının her zaman toplumda bir denetici unsur olduğunu belirten  Vali İrfan Balkanlıoğlu , “Görev yaptığım süre içinde, Sakarya basını makul ve seviyeli bir çizgi izliyor. Basının üstlendiği en önemli görevlerden biri denetimci bir rol oynamasıdır. Yapılacak çalışmalarda ve kamu hizmetler,  olası yanlışlıklar, hataların basına yansıyacağı endişe ile  daha dikkatli ve titizlik içinde gerçekleşiyor. Bu noktada, basının önemi kendini bir kez daha gösteriyor” şeklinde konuştu.
ADLİYE YAPILACAK
İlimizde yapılması planlanan yeni adliye binasının tasarruf nedeniyle ertelendiği ve durdurulduğu yönünde haberlere cevap veren Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu konuda kimsenin endişesi olmaması gerektiğini vurgulayarak, “Adliye binasını yapılacak. Acil ve zaruri  olmayan kamu yatırımlarında bir tasarruf olabilir. Bu konuda Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Bu nedenle adliye binasında bir sıkıntı yok” diyerek cevap verdi. Vali Balkanlıoğlu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmenin devamında, “Valilik binasının hemen yanına planlanan Adliye binasının yapılmasında bir sorun yok devam ediyor yapılacak. Eğer bir kamu binası boşta veya atılsa öncelikle onları tespit edip ihtiyacı olan kurumlara verilmesi gerekir. Devlete ait bazı binalar var ki boş ve atıl. Hendek ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumuna yapılmış bir yer var. 3-5 senedir atıl durumda duruyor binalar. Bin 500 mahkumu barındırabilecek açık cezaevi ihtiyacı var. Bazı yerde üst üste kalıyor bazı yerlerde. Başsavcı ile istişare yaptık. Orası açık cezaevi olacak" dedi.
KONTROLÜ VE BİLİMSEL
Devlete ait boş ve atıl binaların değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, yatırımlar konusunda da değerlendirmede bulundu. İlimizde yatırımların kontrollü ve bilimsel yollarla hayata geçirildiğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Bazı yatırımların çevreye zarar verdiği yönünde haberler var. Ancak, şundan herkes emin olsun bu yatırımlar çevreye ve insana en az zarar verecek bir şekilde planlanıyor. Biz kamu görevlileri, yatırımları en hassas şekilde değerlendirerek izin veriyoruz” ifadesini kullandı.
KUL HAKKI YEDİRMEM
Basında yer alacak haberlerin doğrudan yetkililerden teyit alınarak yapılmasının ilimize ve basına  katkı sağlayacağının altını çizen Vali Balkanlıoğlu, eksik ve yarım bilgilerle yapılan haberlerin basına olan güveni azalttığını da vurguladı. Yapılan yatırımlarda kul hakkı yenmesine asla izin vermeyeceğini önemle vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, “Benim kapım toplumun her kesimine açık. Her türlü fikir alış verişine hazırım. Ve kimsenin hakkının yenmesine izin vermem. Kul hakkı yenmişse gerekeni yaparım. Ne yaptım ise topluma ve görev yaptığımız ile  katkılarını dikkate alarak  yapmaya gayret gösteriyorum” dedi.
BAŞKANI İKNA
Basın mensuplarının da sorularına cevap veren  Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ada Treninin şehir merkezine girmesi konusunda ki soruna, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın ayrı görüşü talep edenlerin ayrı görüşü var. Şehir içindeki trafiğin anormal bir şekilde yoğun olması ve belirli saatlerde kilit duruma gelmesi trenin gelmesiyle hemzenin geçitlerinde trafiği daha da olumsuz yönde etkileyecek. Ama onunda alt geçit, üst geçit diye sistemiyle aşılabilir diyorlar. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Başkanı ikna etme süreci var" diye konuştu.” dedi.  Öğretmen açığı konusunda açıklamada bulunan Vali Balkanlıoğlu, “Bu konuda bakanlık nezdinde çalışmalar var. Sakarya’nın zorunlu görev yapılması iller arasında yer alması için bir çaba var. Bu konuda sıkıntının giderileceğini düşünüyorum” diyerek toplantıyı noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort