Vali Kaldırım fabrikaları ve Akgöl'ü gezdi

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ferizli ilçesini ziyaret etti.

Vali Kaldırım fabrikaları ve Akgöl'ü gezdi

İlk olarak Ferizli Organize Sanayi Bölgesine geçen Vali Çetin Oktay Kaldırım, burada Karasu Kaymakamı ve Ferizli Kaymakam Vekili Aziz Mercan, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü ve OSB yönetimi tarafından karşılandı.

“Projeler Masaya Yatırıldı”

OSB Bölge Müdürlüğünde SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve OSB yönetimi ile bir toplantı gerçekleştiren Vali Kaldırım, ilimizde devam eden yeni OSB çalışmaları, lojistik merkez, şehrimizin yatırım ortamını iyileştirecek ulaşım ağları ve altyapı çalışmaları, mevcut OSB’lerdeki yatırımlar ve devam eden projeleri masaya yatırdı.

“Fabrikaları Gezdi”

Daha sonra OSB bünyesinde üretim faaliyetlerini gerçekleştiren Arsan Kauçuk Fabrikası, Eraco İklimlendirme ve Endüstriyel Soğutma Sistemleri Fabrikası ile Öztreyler Fabrikasında incelemelerde bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, yetkililerden bilgiler aldı.

“Büyük Akgöl ve Çevresinde İncelemelerde Bulundu”

Buradaki temaslarının ardından Gölkent Mahallesinde bulunan Büyük Akgöl gölünün çevresini gezen Vali Kaldırım, göldeki incelemelerin ardından geliştirilecek projelerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Turizm ve Tarım Potansiyeli Önemli”

Her ilçemiz gibi Ferizli’nin de doğa harikası güzellikleri bünyesinde barındırdığına değinen Vali Çetin Oktay Kaldırım, turizm ve tarım potansiyelinin yüksek olduğu ilçede sanayi alanında da önemli yatırımların bulunduğunu, bugün gerçekleştirdiği temaslarda da Ferizli’ye hangi alanlarda yatırımların yapılabileceği hususunda istişarelerde bulunduklarını söyledi.
 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayhan sarıca
ayhan sarıca - 7 ay Önce

Sayın valimiz ;
İnşaAllah Kaynarca nın nasıl ihmal edildiğini görür, Kaynarca osb nin nasıl yanlış yapılandığı için güdük kaldığını görür ve Mobilya osb den karma osb ye dönüşmesini ve genişletilmesini bu sayede de bölgeye katkı yapmasını sağlar.
Sayın Valimiz;
İnşaAllah Kendisinin de oturduğu Yenikent'in; Yeni Adapazarı'nın doğuşu için nasıl bir potansiyeli olduğunu farkeder ve bu yönde İmar ve yapılanma ve yatırım kararları alır.
Saygılarımla