Vali Kaldırım: "Yaralı sayısı 56'ye çıktı"

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, patlama yaşanan havai fişek fabrikası yakınında konuştu. Kaldırım dikkat çeken açıklamalarda bulundu

Vali Kaldırım: "Yaralı sayısı 56'ye çıktı"

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, havai fişek fabrikasındaki patlamayla ilgili "Fabrika etrafında tüm güvenlik tedbirleri alındı. Havai fişek fabrikası olduğu ve patlamalar devam ettiği için şu anda olaya müdahale edemiyoruz. Fabrika sahibinden aldığımız bilgiye göre içeride yaklaşık 150-200 insan var" dedi.

Saat 13.34: Vali Kaldırım, yaralı sayısının 56'ya yükseldiğini açıkladı 

Vali Kaldırım, daha sonra Sakarya Yenihaber'den Azim Çelik'e  yaptığı açıklamada da "İçeride 110 ton patlayıcı olduğu değerlendiriliyor. 
Fabrikanın 190 çalışanı var. 
İçeride 100 kişi olduğu değerlendiriliyor. 
Şu an müdahale etmekte zorluk yaşıyoruz. Ancak tüm ekiplerimiz seferber oldu. 
Hastaneye kaldırılan yaralılar var, şükür ki şimdilik acı haber yok" dedi.

VALİDEDEN İKİNCİ AÇIKLAMA

Vali Kaldırım, "Devletimiz bütün imkanlarıyla Hendek'te. Olay yerindeyiz. İlgili bütün birimlerimiz sahadalar, gerekli müdaheleleri yapıyorlar. Şu ana kadar 41 yaralıyı hastanelerimize intikal ettirdik, can kaybımız yok şükür. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun." dedi.

DESTEK İSTEDİK

Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, olay yerine intikal etti. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yüce, "Patlama hala devam ediyor. Düzce ve Kocaeli destek istedik" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 13:35
banner3
YORUM EKLE