Vali Nayir'den 'KYK yurtları' için önemli toplantı 

Salgın hastalık sebebiyle yurtdışındaki vatandaşlarımızın ülkemize geri getirilmesi ve diğer illerle birlikte ilimizdeki KYK Yurtlarına yerleştirilmesi ihtimaline karşı, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Nayir'den 'KYK yurtları' için önemli toplantı 

Toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki ile Yurt Müdürleri de yer aldı.

“İhtimaller Arasında Sakarya’da Var”
Vatandaşlarımızın birçok ilde olduğu gibi ihtimal dâhilinde Sakarya’daki KYK yurtlarında da 14 günlük gözlem ve kontrol sürelerine dair alınan tedbirler ile yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir, hangi yurtların kullanılacağı ve yurtların son durumları hakkında bilgiler de aldı.

“Devletimize Yardımcı Olmalıyız”
Salgın hastalıkla mücadele kapsamında Devletimiz tarafından her alanda çok önemli tedbirler alındığına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, yurtdışındaki vatandaşlarımızın diğer illerle birlikte ilimizdeki KYK Yurtlarında 14 gün gözlem ve kontrol altına alınması ihtimaline karşı yapılan toplantıda ilgili kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ile işbirliğini ele aldıklarını, salgın hususunda üzerine düşen her şeyi layıkıyla yerine getiren Devletimize vatandaşlarımızın da her konuda yardımcı olmasını istediklerini, zorunlu haller dışında evden çıkılmaması konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve özellikle salgın hastalık riski taşıdığından toplu olarak askere uğurlama törenlerinin yapılmaması kararına riayet edilmesi gerektiğini ifade etti.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 ay Önce

Tabi sayın valimiz siz camilide köşkünüzde oturuyorsunuz. Biz yurtların dibinde. Devletimize yardım etmeliyiz haklısınız. Bari ailelerin akın etmesini önleyin de iyice risk yukselmesin. Bizimde evlatlarımız var. Bukadar iç içe yükleme yapmaya gerek yok sanırım.

SIRADAKİ HABER