VALİ NAYİR, ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE VERİLEN YEMEKTE KONUŞTU: BU ŞEHİR HAİNLERE BOYUN EĞMEDİ

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenen yemekte konuşan Vali Nayir, “Ülkenin her tarafında olduğu gibi, güzel Sakarya'mızda da mücadelenin en güzel örnekleri verildi ve hiçbir zaman hainlere boyun eğilmedi” dedi

VALİ NAYİR, ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE VERİLEN YEMEKTE KONUŞTU: BU ŞEHİR HAİNLERE BOYUN EĞMEDİ

ORMANPARK’TA YEMEK
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği tarafından Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla şehit aileleri ve gazilere ile Gazi yakınları onuruna yemek programı düzenlendi. Orman Parkta düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Yemekte tüm şehitler için İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua yaptırıldı.
FEDAKARLIK ÖRNEĞİ
15 Temmuz gecesinde hainlerin sonuca varamadığını belirterek, “Ülkenin her tarafında olduğu gibi, güzel Sakarya'mızda da mücadelenin en güzel örnekleri verildi ve hiçbir zaman hainlere boyun eğilmedi. 15 Temmuz’daki mücadelemiz hiçbir zaman unutulmayacak, unutturulmayacak ki aynı durumla tekrar karşılaştığımızda aynı mücadeleyi verebilelim” dedi.
BU RUH DEVAM ETMELİ
15 Temmuz ruhunu ilelebet devam ettirmemiz gerektiğine vurgu yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Malazgirt’ten Çanakkale’ye kadar, Dumlupınar’dan Sakarya’ya kadar, Kıbrıs’tan terörle mücadeleye kadar, 15 Temmuz’a kadar aynı amaç ve gaye uğruna vermiş olduğumuz bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de minnet duyuyoruz” şeklinde konuştu.
Foto altı: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği tarafından Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla şehit aileleri, gaziler ve yakınlarına Ormanpark’ta yemek verildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sakarya Valiliği tarafından Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Şehit Aileleri ve Gaziler ile Gazi yakınları onuruna yemek programı düzenlendi. Orman Parkta düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir’in yanı sıra; Garnizon ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Musa Çatal, vali yardımcıları, kaymakamlar, daire müdürleri, STK ve Sivil Toplum Örgütü Temsilcileriyle birlikte siyasi parti başkanları ve davetliler katıldı. Programın yapıldığı alana girişte masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, çocuklarla da yakından ilgilendi. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda tüm şehitleri için İl Müftüsü İhsan Açık tarafından dua da yaptırıldı.
MİLLETÇE DİK DURDUK
Yemekte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “15 Temmuz’da özgürlüğümüze, demokrasimize, bağımsızlığımıza ket vurmak isteyenlere karşı milletçe dik durduk, nice şehitler verdik. Şehit olmak için gözünü kırpmadan kurşunlara göğsünü siper eden Gazilerimiz oldu. Sakarya’da ilk andan itibaren meydanlara çıkan, Valilik binasını hain darbecilere teslim etmeyen, tanka ve tüfeğe karşı geri adım atmayan bu necip millet aslında tüm dünyaya, ‘Biz özgürlüğümüze, demokrasimize, bayrağımıza, vatanımıza sevdalıyız’ mesajını vermiştir” dedi.
FEDAKARLIK ÖRNEĞİ
15 Temmuz gecesinde büyük bir fedakârlık örneği gösteren gaziler ve şehitlerin aileleriyle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “15 Temmuz hain yapının milli birlik ve beraberliğimize, milli irademize darbe vurmak için ortaya çıktığı bir gündü. Ancak Yüce Allah’a hamd olsun ki sonuca varamadılar. Cumhurbaşkanımızın cesareti, basireti ve ferasetiyle, milletimizin kendisine olan güveniyle, o şanlı üniformanın içerisine gizlenmiş olan teröristler başaramadılar, hiçbir zaman da başaramayacaklar. Ülkenin her tarafında olduğu gibi, güzel Sakarya'mızda da mücadelenin en güzel örnekleri verildi ve hiçbir zaman hainlere boyun eğilmedi. İnşallah bu uğurda verilen mücadeleler ve emekler yeni nesile iyi bir şekilde anlatılır. 15 Temmuz’daki mücadelemiz hiçbir zaman unutulmayacak, unutturulmayacak ki aynı durumla tekrar karşılaştığımızda aynı mücadeleyi daha da fazlasıyla verebilelim. 15 Temmuz ruhunu ilelebet devam ettirmemiz lazım.AMAÇ VE GAYELER BİR
Malazgirt’ten Çanakkale’ye kadar, Dumlupınar’dan Sakarya’ya kadar, Kıbrıs’tan terörle mücadeleye kadar, 15 Temmuz’a kadar aynı amaç ve gaye uğruna vermiş olduğumuz bütün Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Yine aynı fedakârlığı göstermeye hazır olduğunu ispat etmiş olan bütün Gazilerimize minnet duyuyoruz, şükran duyuyoruz, onların ailelerine de teşekkür ediyoruz. Yüce Allah o acıyı yaşayan, o yokluğu yaşayan ailelerimize güç versin, sabır versin, metanet versin. Bu ülkeyi yaşatmak için birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER