VALİ NAYİR, ŞEHİTLERİN AİLELERİNİ ZİYARETLERİNDE KONUŞTU:
 SİZE VEFA BORCUMUZ VAR

Şehit ailelerini ziyaret eden Vali Nayir, vatan ve bayrak gibi mukaddesatlar uğruna hiç çekinmeden canlarını feda eden şehitlere, gazilere ve onların kıymetli ailelerine her zaman vefa borçları bulunduğunu söyledi.

VALİ NAYİR, ŞEHİTLERİN AİLELERİNİ ZİYARETLERİNDE KONUŞTU:
 SİZE VEFA BORCUMUZ VAR

İLK ZİYARET AYDIN’A
Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, Şehit Piyade Teğmen Raşit Aydın, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yakup Yılmaz’ın ailelerine ziyarette bulundular. Vali Nayir ve eşi ilk olarak Pençe Harekâtı kapsamında, PKK’lı teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu şehit olan ve geçtiğimiz hafta ebediyete uğurlanan Piyade Teğmen Raşit Aydın’ın ailesini ziyaret ettiler.
KABRİNİ ZİYARET ETTİ
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit’in de eşlik ettiği ziyarette şehidin Geyve’de yaşayan annesi Zeynep Tülay Aydın ve babası Seyit Aydın ile dedesinin ellerini öperek hayır dualarını alan Vali Nayir, evin önünde kurulu taziye çadırında da şehidin kardeşlerine başsağlığı dileğinde bulundu. Vali Nayir daha sonra şehidin Melekşesolak Mahallesi Mezarlığında bulunan kabri başında da dua ettiler.
KENDİ AİLEMİZ GİBİ
Ziyaretleri değerlendiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehitlerin ailelerini kendi aileleri gibi gördüklerini ifade ederek,  vatan ve bayrak gibi mukaddesatlar uğruna hiç çekinmeden canlarını feda eden şehitlere, gazilere ve onların kıymetli ailelerine her zaman vefa borçları bulunduğunu söyledi. Vali Nayir, “Daima milletimizin gönlünde yaşayacak olan aziz şehitlerimizi her zaman rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, Şehit Piyade Teğmen Raşit Aydın, Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın ve Şehit Jandarma Uzman Çavuş Yakup Yılmaz’ın ailelerine ziyarette bulundu. Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir,  ilk olarak Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Harekâtı kapsamında, PKK’lı teröristlerce yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu Şehit olan ve geçtiğimiz hafta binlerce kişinin katılımıyla ebediyete uğurlanan Piyade Teğmen Raşit Aydın’ın ailesini ziyaret etti.
GEYVE’YE GİTTİ
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit’in de eşlik ettiği ziyarette Şehit Aydın’ın Geyve ilçesinde yaşayan annesi Zeynep Tülay Aydın ve babası Seyit Aydın ile dedesinin ellerini öperek hayır duaları alındı.  Vali Ahmet Hamdi Nayir, evin önünde kurulu taziye çadırında da Şehidimizin kardeşleri ve yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu. Şehit Teğmen ile tüm Şehitlerimiz için okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, Şehidin   Melekşesolak Mahallesi Mezarlığında bulunan kabri başında da dua etti.
HATIRALARINI DİNLEDİ
Daha sonra 31 Mayıs 2017 tarihinde Şırnak’ın Şenoba Tugay Komutanlığından kalkan askeri helikopterin yüksek gerilim hattına takılarak düşmesi sonucu Şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın annesi Hamide Çoban’ı , Serdivan Vatan Mahallesindeki evinde ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehidin kıymetli annesiyle sohbet ederek şehidin hatıralarını da dinlediler.
RAHMET VE MİNNET
Son olarak 17 Haziran 2017 tarihinde Erzurum Şenkaya ilçesinde terör örgütü mensuplarının düzenlediği saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yakup Yılmaz’ın baba evine uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir , bir süre sohbet ettiler. Ziyaretlerde Şehitlerimizin ailelerini kendi aileleri olarak gördüklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Vatan ve Bayrak gibi mukaddesatlarımız uğruna hiç çekinmeden canlarını feda eden Şehitlerimize, Gazilerimize ve onların kıymetli ailelerine her zaman vefa borcumuz olacak. Daima milletimizin gönlünde yaşayacak olan Aziz Şehitlerimizi her zaman rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER