VALİ NAYİR: SİZLER İLK OLACAKSINIZ

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeker Anaokulu ile Sakarya Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti. Ziyaret sırasında öğrencileri sorularını cevaplayan Vali Nayir, “Eğer bir vatandaşımız sorununu çözebiliyorsak, içimiz rahat ediyor” dedi

VALİ NAYİR: SİZLER İLK OLACAKSINIZ
banner24

Okul ziyaretleri kapsamında öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şeker Anaokulu ile Sakarya Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’nin de eşlik ettiği ziyarette ilk olarak Şeker Anaokulunda minik öğrencilerle tanışan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin anaokulu öğrencileri için icra ettikleri etkinlikleri izledi. Anaokulu Müdürü Hilal Gün’den yapılan faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra aynı alanda bulunan Sakarya Güzel Sanatlar Lisesine geçti.
BİLGİ VERDİ
Okul Müdürü Recep Borlukçu’dan da okulun tarihçesi ve genel durumu hakkında bilgiler aldı. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu iyi yetişmiş öğretmen ve sanatçı adayları yetiştirmeye gayret gösterdiklerini ifade eden Müdür Borlukçu, okullarında 8 derslikte 23 öğretmenle 185 öğrenciye eğitim verdiklerini söyledi. 9. sınıfların Türk Dili ve Edebiyatı dersine ortak olarak Sakarya’nın yetiştirmiş olduğu ismi bilinen bir ressamın olup olmadığını soran Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu konuda İnşallah ilkleri siz oluşturacaksınız” dedi.
GÜNÜNÜ ANLATTI
Öğrencilerin bir gününü nasıl geçtiği sorusunu da yanıtlayan Vali Nayir, “Her insan gibi bizler de bir aileye sahibiz. Sabah onlarla görüştükten sonra gün içerisinde farklı programlar icra ediyoruz, kimi gün toplantı ağırlıklı olan programımız bazen ziyaret ağırlıklı olabiliyor, İlimiz ile ilgili her konuda farklı kurum ve kuruluşlarla görüşüp şehrimiz adına yapılan çalışmaları da takip ederek istişare ediyoruz. Bizler de sizler gibi toplumun birer parçasıyız. Omuzumuzdaki yükler biraz daha ağır olduğu için yoğun bir trafiğimiz var, sizin duymadığınız bir sürü olay ya da sorunlarla uğraşıyoruz. Eğer bir vatandaşımızın problemini çözebilmişsek, içimiz rahat ediyor. Biz sizlere güveniyoruz, geleceğimizi sizlere çok rahat bir şekilde emanet edip kenara çekilmeye de hazırız" dedi.MÜZİK VE RESİM
Müzik sınıfında öğrencilerle bir süre sohbet ederek mini konseri de dinleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, müziğin en çabuk anlaşabileceğimiz ortak değerlerimizden birisi olduğunu söyledi. Nayir, insanlığın her dönemde muhtaç olduğu barış, sevgi ve kardeşliğe en büyük katkı sağlayacak hususlardan birisinin de ortak müziklerimiz olduğuna inandığını ve bu konuda sanatçılara da büyük iş düştüğünü ifade etti. Resim sınıfını da gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Van Gogh gibi, Picasso gibi ressamlara bakıp hep onlara imrenmeyelim. Kaplumbağa Terbiyecisi, Silah Taciri gibi ünlü tabloların sahibi Osman Hamdi var mesela. Paris’e iyi bir eğitim için gönderiliyor, ressam olup geri geliyor” dedi.
ÖĞRETMENLERLERLE BULUŞTU
Sınıfları gezdikten sonra Öğretmenler Odasına geçen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu ziyaretler çerçevesinde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza güven aşılamaya çalışıyoruz, geleceğe ait istediklerini başaracaklarına dair inançlarını pekiştirmeye çalışıyoruz, hayatımıza büyük katkısı ve emeği bulunan öğretmenlerimiz ile, Öğretmenler odasında bir araya gelip aynı ortamın havasını teneffüs etmek istiyoruz. Sizlere emanet edilen çocukları geleceğe hazırlamak, onlara şekil vermek için gayret gösteriyor ve büyük bir sorumluluk isteyen bir görevi de yerine getirmiş oluyorsunuz” ifadelerini kullandı.
ROL MODEL OLUN
Öğretmenlerden öğrencilere rol modeli olmalarını isteyen Vali Nayir, “Onlar, öğrendiklerini hayata uygulayacak, onları hayatının bir parçası haline getirecek örnekleri öğretmenlerimiz de görmeliler. Her dersi bir Değerler Eğitimi olarak görüp öncelikle iyi bir insan yetiştirme, iyi bir vatandaş yetiştirme, üretici fertler yetiştirme konusunda örnek olabilirsek, o zaman eğitim ve öğretim isimli iki başlığı bir araya getirmiş oluruz. Eğitim, yalnızca öğretip bırakmak değil, öğrendiklerini davranış haline getiren fertler yetiştirmeyi de görev edinmektir. Gelecekte belirli makamlara mevkilere gelmiş, belirli başarıları sağlamış öğrencileriniz sizlere en büyük huzuru verip sermayeniz, birikiminiz olurken, sizler de kendinizi hayatta verimli hissetmiş olacaksınız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21