VALİ NAYİR: SONUÇLAR YETERLİ DEĞİL

Mehmet Zumra Kuş Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali Nayir, “Binalarımıza, eğitim malzemelerimize, çok büyük yatırım yapıyoruz. Sizler de fedakârlık yapıyorsunuz. Aldığımız sonuçlar kıyaslandığında sonuçların yeterli olmadığını görüyoruz” dedi

VALİ NAYİR: SONUÇLAR YETERLİ DEĞİL

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Serdivan Yazlık Mahallesindeki Mehmet Zumra Kuş Ortaokulu’nu ziyaret etti. Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere’nin de eşlik ettiği ziyarette Okul Müdürü Mahmut Araz tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, okula dair genel bilgiler aldı. Okullarında 18 derslikte 549 öğrenci ve 30 öğretmen ile eğitim-öğretime devam ettiklerini belirten Okul Müdürü Araz, sosyal, kültürel ve spor alanlarında birçok dalda dereceleri bulunduğunu da ifade etti.
PROJEKSİYON CİHAZI
Sınıfları gezerek öğrenciler ile bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, 7/D sınıfında uygulanan Elektroy sistemine dair bilgiler de aldı. Tüm sınıfın beraber ilerleme kaydetmesini sağlamak amacıyla böyle bir sistemi kullandıklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, sistem sayesinde sınıf içinde öğretmenin projeksiyon cihazından tahtaya/perdeye yansıttığı test sorusuna her bir öğrencinin elindeki ismine özel tanımlanmış kumandasından cevap verdiği ve cevapların kablosuz iletişim teknolojisi ile öğretmenin bilgisayarındaki programa otomatik olarak iletilmesi ile öğrencilerin derse ne ölçüde katıldıklarını görebildiklerini söyledi.
SORUN ÇÖZEN ÇOCUK
Vali Nayir, “Bizim istediğimiz çocuklarımızın kuru bir bilgiyle, yalnızca soru çözmeye yarayan bir bilgiyle hayata atılmalarından çok, sorun çözebilecek bir bilgiye sahip olmalarını sağlamaktır. Onlara hayatta çok fazla soru sorulmayacak, ancak çok fazla sorunla karşı karşıya geleceklerdir. ‘Başarı’ ve ‘Muvaffakiyet’ kelimelerinin farkını bilmeli ve anlatmalıyız. Bunlar birbirine yakın kelimelerdir ama birbirinin yerini asla tutmaz. ‘Soru çözmek’ başarı olarak değerlendirilebilir. ‘Sorun çözmek’ için yalnızca kuru bilgi yetmez, konuya vakıf olmak da gerekir. Konu hakkında etraflıca bilgi edinildiği, bunun da hayata uygulanabildiği durumu ‘Muvaffakiyet’ olarak değerlendirebiliriz. Hedefimiz bu olmalı.
SONUÇLAR YETERLİ DEĞİL
Devlet açısından bakıldığında binalarımıza, eğitim malzemelerimize, materyalimize çok büyük yatırım yapıyoruz. Sizler de elinizden gelenin daha fazlası ile en büyük emeği, fedakârlığı yapıyorsunuz. Aldığımız sonuçlar kıyaslandığında sonuçların yeterli olmadığını görüyoruz. Daha güzelini başarabileceğimize inanıyorum. Velilerimiz çocuklarının soru çözme başarısına odaklanmış olabilirler, ancak sizlerin hedefinde bildiklerini hayata yansıtabilen, sorun çözebilen bir nesil yetiştirmek olmalıdır” dedi. Öğretmenlerin istek ve taleplerini de dinleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilere başarılar dilediğini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE