VALİ NAYİR: TANITIM ÖNEMLİ

MARKA Mali Destek Programı’nın tanıtıldığı toplantıda konuşan Vali Nayir, tanıtımın çok önemli olduğunu belirterek, “Biz beklentilerimizi sürekli yüksek tutuyoruz. Eğer tanıtımını iyi yapamazsak yeterli sonucu elde edemeyiz” dedi

VALİ NAYİR: TANITIM ÖNEMLİ

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2019 yılı Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. SATSO Konferans Salonundaki toplantıya Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanları, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Oda Başkanları, daire müdürleri ve girişimciler katıldı.
MALİ DESTEK PROGRAMI
Nayir, kalkınma ajanslarının mali destek programının çerçevesini oluşturmaya çalıştığını belirterek, "Biz beklentilerimizi sürekli yüksek tutuyoruz. İllerin kalkınmasında önemli rolüne inandığımız mali destek programı çalışmalarının tanıtımının çok önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü sonuçta bizim ilan etmiş, açıklamış olduğumuz mali destek programları bu amaçla gelecek olan önerilerle, tekliflerle şekil bulacak. Eğer tanıtımını iyi yapamazsak hangi konuda destek vereceğimizi muhatap kitleye yeterince anlatamazsak, buradan yeterli sonucu elde etmemiz mümkün olmayacak." diye konuştu.3 ANA BAŞLIK ALTINDA
Programı, 3 ana başlık altında belirlediklerini aktaran Vali Nayir, "Her ne kadar muhatabımız olarak kar amacı gütmeyen kuruluşlar olarak belirlenmişse de, kar amacı güden kuruluşlar da bundan yeterince istifade edecek. Biz iyi yetişmiş iş gücünü, üretim altyapılarını, kültür ve turizm altyapılarını desteklediğimiz taktirde, kar amacı güden kuruluşlarda bu mali destek programından illeri için yeterince istifade edip bunu sağlamaya çalışacaklar" dedi.
DESTEK PROGRAMI
Vali Nayir, Kalkınma Ajansı yetkili uzmanlarının yapmış olduğu çalışmaları çok kıymetli bulduklarını, kamu kurum ve kuruluşlarının da burada bir önder rol oynaması gerektiğini sözlerine ekledi. Marka Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu da bu yıl ki programda 20 milyon lira mali destek sağlayacaklarını kaydetti. Konuşmaların ardından MARKA Proje Uygulama ve Birim Başkanı Aziz Onur Aladağ, MARKA 2019 Yılı Mali Destek Programları sunumunu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER