VALİ NAYİR'DAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, geçtiğimiz günlerde tedavi gördüğü Ankara GATA’da yaşam savaşını kaybederek şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’nın Adapazarı Kurtuluş Mahallesinde yaşayan ailesine ziyarette bulundular.

VALİ NAYİR'DAN ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

4 Mayıs 2019 tarihinde Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havan saldırısı sonucu ağır yaralandıktan sonra tedavi gördüğü Ankara GATA Hastanesinde Şehit düşen ve geçtiğimiz günlerde binlerce kişi tarafından Serdivan Şehitliğine defnedilen şehidin baba evini ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, şehitlerimizin acısının her evin acısı olduğunu belirtti. Vali Ahmet Hamdi Nayir, Şehit piyade Uzman Çavuş Celal Hayta’nın babası Muharrem Hayta’ya taziyelerini iletirken, eşi Hanımefendi Münevver Nayir de Şehidimizin annesi Berrin Hayta’ya başsağlığı dileğinde bulundu.
FARKLI BİR RÜTBE
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor’un da eşlik ettiği ziyarette tüm Şehitlerimiz için yapılan duanın ardından Şehidimizin babası Muharrem Hayta, ilgi ve alakaları ile ziyaretleri için Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür etti. Vali Nayir, “Bizler ateş düştüğü yeri yakıyor diyoruz, ancak bir şehit cenazesi olduğunda ülkemizdeki bütün aileler onu kendi evinde hissediyor. Allah’a şükür ki, kadere inancımız var, Allah’a şükür ki, bir ahiret inancımız var. Dünyada her şeyin bitmediğini, öteki dünyada bir hayatın olduğuna inanıyor ve şehitlerimizin, gazilerimizin oraya farklı bir rütbe ile geçtiklerini biliyoruz. Bu duygular bizi hayata bağlıyor, bu duygular bize sabır veriyor, tahammül veriyor. Bu duygulara sahip olmayan, ahiret inancı olmayan, Allah inancı olmayan, Şehitlik-Gazilik diye rütbesi olmayanlar bunları nasıl, hangi tahammülle karşılıyorlar bunları bilmek çok zor, biz öyle inanıyoruz.
GELENEK VE İNANÇLAR
Allah’a şükürler olsun bizim geleneklerimizde ve inancımızda cenazesi olan yere herkes gider ve ailelerin acıları paylaşılır. Şehitlerimizin cenazelerinde görüyoruz ki, meslektaşları, arkadaşları, vatandaşlarımız taziyeye gelerek ailenin bir parçası olduklarını gösteriyorlar, ‘O yalnızca sizin Şehidiniz değildi, bizimdi’ diyebiliyorlar. Ülkemizde şu an çok önemli bir süreç yaşanıyor. Gönül arzu eder ki, barış olsun, huzur olsun, bu sorunlar yaşanmasın. Dünya hepimize yetecek kadar geniş bir alan.  Büyüklerimiz, ‘Şehitler tepesi hiç boş kalmadı, kalmayacak’ derler. Her dönemde bu coğrafyada yaşamanın bir karşılığı, bir bedeli olduğunu anlıyoruz. Eğer bu coğrafyada biz huzur içinde yaşıyorsak, geçmişte vatan uğruna can veren şehitler sayesindedir ve eğer gelecek kuşaklar ile neslimiz huzur içinde yaşayacaksa, onlar da bugünkü şehitlerimiz sayesinde rahat yaşayacaklardır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE