VALİ VELİLERİ UYARDI

Güneşler Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Vali Nayir, öğretmenin çocuk üzerindeki etkisinin önemli olduğunu belirterek, bazı velilerin öğretmenleri şikayet ettiğini söyledi. Nayir, “Konu öğrenciyi faydalı işler yapmak olduğunda veli de öğretmenle birlikte h

VALİ VELİLERİ UYARDI
banner24

Vali Ahmet Hamdi Nayir, okul ziyaretleri kapsamında Adapazarı Güneşler Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Coşkun Bakırtaş ve Ergüven Aslan ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’nin de eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir’e bilgiler veren Okul Müdürü Müşerref Sezgin, 37 öğretmen ve 600 öğrenci ile eğitim-öğretim yapılan okullarının TÜBİTAK’ın geçen yıl düzenlediği farklı yarışmalarda ikincilik ve üçüncülük kazandığını belirtti.
SINIFLARI DOLAŞTI
11. sınıfta Matematik, 12. sınıflarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerine katılarak öğrencilere nasihatlerde bulunan ve sorularını da cevaplayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Önünüzde uzun bir hayat var, İnşallah seveceğiniz, başaracağınız işler içerisinde bulunarak, hem ailenizin yük akı olur hem de bu hayatı verimli olarak geçirmiş olursunuz. Çalışmak için bahaneler arayın. “Şu an uygun değil, burası uygun değil” gibi düşünmeyin. Her yer ve her zamanın okumaya, çalışmaya uygun olduğunu göreceksiniz” dedi.
ETKİSİ KISITLANMAMALI
Öğretmenin öğrenci üzerindeki etkisini kısıtlayacak hususların olmaması gerektiği kanaatinde olduğunu dile getiren Vali Nayir, “Baskıya, şiddete elbette karşıyız, ancak çocuk üzerinde hâkimiyet kuracak kadar da bir mekanizmanın mutlaka bulunması lazım. Ailelerin de öğretmenlere her konuda destek olması gerektiğini düşünüyorum. Öğretmenin çocuk üzerindeki etkisini azaltmak, eğitimin etkisini azaltmak demektir. Zaman zaman bize ulaşan şikâyetlerden, ödevini yapmayan öğrenciye kızan öğretmenin veli tarafından yanlış değerlendirildiğini gördüm. Veli “Öğretmen çocuğuma sınıfın huzurunda kızmış, çocuğumun psikolojisi bozuldu, okula gitmek istemiyor, şikâyetçiyim” dediği oldu. Konu öğrenciyi faydalı işler yapmaya yönlendirmek olunca veli de öğretmenle birlikte hareket etmelidir. Öğretmenlerimizin olumsuzlukları dikkate almadan; ülkemize, tarihimize ve kültürümüze borcumuz var diye düşünerek yapabileceklerinin en iyisini başaracaklarına inanıyorum” diye konuştu. Toplantıda öğretmenlerle tanışarak bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm eğitimcilerimize ve öğrencilere başarılar dileğinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21