Validen duygusal veda: Hakkım Sakarya'ya helaldir

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Valilik makamında düzenlenen veda töreniyle şehre veda etti. Nayir,"Benim hakkım helaldir, bu şehri bize nasip eden rabbime şükürler olsun" dedi

Validen duygusal veda: Hakkım Sakarya'ya helaldir


sakaryayenihaber.com-

Valiler Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Vali Ahmet Hamdi Nayir için Sakarya'da veda töreni düzenlendi. 

Nayir, Valilik makamında gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, 19 ay görev yaptığı Sakarya'dan bugün itibariyle fiilen ayrıldığını söyledi.

Sakarya'ya hizmet etmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Nayir, şunları kaydetti:

"Güzel şeyler yaşadık, güzel dostluklar edindik. Burada ülkemize ait zenginlikleri hissettik. Bize bu fırsatı veren devletimize, burayı da tanımamıza vesile olan Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla gelmiştik hepsine teşekkür ediyoruz. Memuriyetin tecellisinde bu var. Bu benim 15. görev yerimdi, 16. görev yerime gidiyorum. Dolayısıyla biz bunları normal kabul etmeyi öğrendik. Bizim açımızdan gelişimiz ne kadar normalse gidişimiz de o kadar normal. Hayat felsefesi olarak gittiğine üzülmeyeceksin yaşadığına sevineceksin düsturu, bizim düsturumuz. Burada yaşadıklarımız bizi sevindiriyor, burada kurduğumuz dostluklar sevindiriyor. Ülkemizin bu güzel köşesini tanımış olmak bizi mutlu ediyor. Ayrılırken de elbette bir burukluğumuz olur. Dostlardan ayrılmış olmanın getirmiş olduğu bir burukluktur bu."

Bugüne kadar verdikleri destekten dolayı yakın çalışma arkadaşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, siyasi temsilcilere, sivil toplum örgütü temsilcilerine ve basına teşekkür eden Nayir, herkesten büyük destek gördüğünü dile getirdi.

Konuşması sonrası bina önünde tüm protopkolü selamlayan Nayir, 001 plakalı makam aracına son kez binerek şehirden ayrıldı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 18:06
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER