VALİ'DEN YAŞLILARA SAYGI YEMEĞİ

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, Yaşlılar Haftası kapmasında Hendek Melek Nişancı Huzurevinde kalan yaşlılar için düzenlenen ‘Saygı ve Hoşgörü Yemeği’ programına katıldı.

VALİ'DEN YAŞLILARA SAYGI YEMEĞİ

18- 24 Mart arası kutlanan Yaşlılar Haftası vesilesiyle Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğünün işbirliğinde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir’in yanı sıra Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, Sağlık İl Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ve ilçe yöneticileri de katıldı. Bayraktepe Sosyal Tesislerine girişinde eşi ile birlikte masaları tek tek dolaşarak büyüklerimizin ellerini öpen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hatırlarını da sorarak onlarla bir süre sohbet etti.
KIYMET BİLEN NESİL
Yemekte konuşan Vali Nayir, “Biz kültür olarak, inanç olarak büyüklerimize karşı saygıyı önemli bilen, kıymetli bilen bir nesiliz. Onları üzmemek, onların bize küçükken göstermiş olduğu şefkati, büyüdüklerinde küçükleri olarak bizlerin de onlara göstermesi geleneklerimizdendir. Bizler millet olarak yaşlıların duasına ihtiyacımız olduğunun farkındayız. İnşallah bu aydan sonra sizleri evinizde, yurdunuzda ziyaret edip, tanışıp görüşmek istiyorum. İnşallah arkadaşlarımız ile birlikte, devlet himayesinde bulunan siz değerli büyüklerimizin rahat etmesi için neler yapılması gerekiyorsa, daha da fazlasını yapmaya çalışacağız. Sağlık, sıhhat içerisinde nice Yaşlılar Haftasını beraber kutlayabilmeyi diliyorum” dedi.
KARANFİL HEDİYE ETTİ
Yaşlılara karanfil ve çeşitli hediyeler de takdim eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu anlamlı ve güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi. Vali Ahmet Hamdi Nayir, ayrıca program öncesi bünyesinde birçok tarihi fotoğraf, resim ile eşyaları barındıran ve ilçe kültürünü yansıtan yöresel kıyafetlerin sergilendiği Hendek Kültür Evine de uğrayarak yetkilerden bilgiler aldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER