VALİLİK'DEN ŞEHİT AİLELERİNE YEMEK

Valilik tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi. Yemekte konuşan Vali Nayir, “Burada huzurlu bir şekilde bir araya gelebiliyorsak bunun gizli kahramanları

VALİLİK'DEN ŞEHİT AİLELERİNE YEMEK

Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Münevver Nayir, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla şehit aileleri ile bir araya geldiler. Yemeğe Garnizon ve 7. Komando Tugay Komutan Vekili P. Alb. Salih Üstündağ, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Sertaç Kesler, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nuri Koçer, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Vali Yardımcısı ve Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İl Müftüsü İhsan Açık, siyasi partilerin temsilcileri, daire müdürleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Sakarya Şube Başkanı Mustafa Çolak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şube Başkanı Erol Demir ve Şehit yakınları katıldı.
NAYİR MASALARI DOLAŞTI
Salona girişte eşi Münevver Nayir ile birlikte masaları tek tek dolaşarak şehit ailelerine ‘Hoş geldiniz’ diyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, onlarla bir süre sohbet ederek hatırlarını da sordu. Tüm Şehitlerimiz için Adapazarı Tozlu Camii İmam Hatibi İlhan Çakır tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü İlhan Açık, tüm şehitlerimiz için dua da ettirdi. Yemekte konuşan Vali Nayir, “Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklarda bugün hür ve özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak, burada huzurlu bir şekilde bir araya gelebiliyorsak,  mukaddesatımız koruma altındaysa, namusumuz muhafaza altındaysa, minarelerimizde ezanlar okunabiliyorsa, gönderlerimizde bayraklar dalgalanabiliyorsa bunun gizli kahramanları var. Bu kahramanlar Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan, Sakarya’dan Kıbrıs’a, terörden 15 Temmuz’a kadar canlarını bu değerler uğruna feda etmiş olan Şehitlerimizdir, ayrıca yine bu uğurda can vermeye hazır olduğunu gösteren Gazilerimizdir. Bizler onlar sayesinde bu güzellikleri yaşıyoruz” dedi.
BAŞ TACI ETMELİYİZ
Vali Nayir, “Bize düşen onların uğruna can verdiği değerleri baş tacı etmek olmalıdır. Bizler onların canlarını feda ettikleri değerler uğruna can vermeye hazır olduğumuzu hissetmeliyiz. Bizler yeni neslin, yine onlar gibi bu mukaddes değerlerin kıymetini bilen, gerektiğinde can vermeye hazır bir nesil olması için de çalışmalarımızı, gayretlerimizi sürdürmeliyiz. Devletimiz ile birlikte şehitlerimizin bizlere emanet ettikleri yakınlarını baş tacı edip, onların bütün dertleriyle ilgilenerek ihtiyaçlarını karşılayan sivil toplum kuruluşlarımıza ve yerel yöneticilerimize gayretleri için de teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER